Horizon Zero Dawn wyraźnie podrożało na Steam w niektórych krajach

News
1620V
Horizon Zero Dawn wyraźnie podrożało na Steam w niektórych krajach
Bartosz Dawidowski | 06.07.2020, 11:13

Wygląda na to, że przy podawaniu ceny pecetowej wersji Horizon: Zero Dawn na Steam doszło do pomyłki. W niektórych państwach kwota, którą trzeba wydać na konwersję tytułu Guerrilla Games wyraźnie wzrosła.

Kiedy Sony ujawniało szczegółowe informacje o pecetowej wersji Horizon: Zero Dawn, podano w przypadku Wielkiej Brytanii cenę 32,99 funtów na Steam. Gra miała kosztować w przypadku Epic Games Store 39,90 funtów. Wygląda na to, że takie dane były pomyłką, bo na Steam doszło już do zrównania ceny z Epic Games Store. Od kilkunastu godzin Horizon: Zero Dawn kosztuje w przypadku klientów z Wielkiej Brytanii już nie 32,99 funtów, tylko prawie 40 funtów.

Ze sporym wzrostem ceny gry na Steam mamy też do czynienia w przypadku strefy euro (wzrost o 31,98%, do 49,99 euro), Szwajcarii oraz USA. W Stanach Zjednoczonych cena pecetowego wydania Horizon: Zero Dawn wzrosła o 16,88%, do 49,99 dolarów. W Szwajcarii cena wzrosła natomiast w ciągu kilkunastu godzin o 22,74%. W przypadku polskiego rynku cena nie wzrosła i cały czas wynosi 169 zł. Zmiany cen gry na Steam możecie śledzić na stronie SteamDB.

Jak łatwo się domyślić, podwyżka cen nie jest przyjmowana zbyt dobrze przez społeczność graczy. Część osób wyraża swoje niezadowolenie na steamowym forum, dziwiąc się, że 3 letnią grę można sprzedawać za 50 dolarów. Większość wydaje się jednak nie przejmować podwyżką na Steam. Tak jak pisaliśmy wcześniej, Horizon: Zero Dawn jest na platformie Valve bestesellerem. By stać się najlepiej sprzedającą się grą na Steam, tytuł Guerrilla Games, który doczeka się pecetowej premiery 7 sierpnia 2020 roku, potrzebował tylko 60 minut.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-07-05-pc-horizon-zero-dawn-gets-surprise-price-hike-on-steam#comments

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych