Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2020 21:30
Horizon Zero Dawn PC Steam
5192V

Horizon Zero Dawn już podbiło Steam. Sukces gry może skłonić Sony do kolejnych portów

W mniej niż 60 minut Horizon Zero Dawn okazało się najchętniej kupowaną produkcją na Steam. Pomimo promocji i wielu ciekawych ofert, to pozycja Sony i Guerrilla Games jest aktualnie najchętniej kupowaną grą na platformie Valve. Nie brakuje głosów, według których jesteśmy świadkami przełomu.

O godzinie 17:00 Guerrilla Games potwierdziło ostateczne szczegóły Horizon Zero Dawn w wersji na PC i jednocześnie ruszyły zamówienia przedpremierowe na Steam. Wystarczyło niespełna 60 minut, by produkcja Holendrów wskoczyła na pierwsze miejsce wśród najchętniej kupowanych gier na Steam.

Horizon Zero Dawn przeskoczył Sea of Thieves i jest to na pewno bardzo wymowna sytuacja. Gracze sympatyzujący z platformą PC od dawna czekają, by móc zapoznać się z historią, która zadebiutowała na początku wyłącznie na PlayStation 4. Tytuł trafi do klientów dopiero w sierpniu, ale już teraz wielu zainteresowanych zdecydowało się złożyć zamówienia.

Nie brakuje głosów, według których jesteśmy właśnie świadkami bardzo ważnej sytuacji dla całej marki PlayStation. Według plotek Sony chce oferować starsze gry z PlayStation 4 na PC i tym samym zachęcać graczy do PlayStation 5 – gdzie będą pojawiać się kontynuacje i nowsze produkcje SIE Worldwide Studios.

Jeśli już pierwsza wysokobudżetowa pozycja z PS4 cieszy się takim zainteresowaniem na Steam, to scenariusz zapowiadany przez informatorów może się spełnić. Gdy liczba chętnych jest tak duża, to trudno znaleźć sensowny powód, by nie wydawać starszych gier na PC.

Horizon sukces Steam

Źródło: Steam

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn: Edycja Kompletna Sony Interactive Entertainment