Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 04.07.2020 15:52
Horizon Zero Dawn PC vs. PS4 Pro
3492V

Horizon Zero Dawn. Porównanie PC z PlayStation 4 Pro

Horizon Zero Dawn było jedną z tych gier, które nazywamy powszechnie "system-sellerami", czyli perełką o najwyższej jakości wykonania, dla której zdecydowanie warto jest zakupić daną konsolę.

Po oficjalnej zapowiedzi pojawienia się arcydzieła Guerrilla Games na PC, fani blaszaków z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych informacji i pierwszych materiałów prezentujących grafikę w pecetowej wersji opowieści Aloy. W końcu w tym tygodniu doczekaliśmy się pełnej prezentacji i śmiało można powiedzieć, że to nie jest port sklecony na kolanie.

Jeśli nie jesteście do końca pewni tego, o ile ładniejsza (bądź nie) jest komputerowe Horizon Zero Dawn: Edycja Kompletna, możecie przekonać się na własne oczy dzięki porównaniu graficznemu przygotowanemu przez jednego z polskich YouTuberów o nicku Cycu1. Na pierwszy rzut oka widać, że obie wersje są praktycznie takie same i wyłącznie miejscami różnią się kolorystyką i drobnymi detalami.

A czy Sony może liczyć na sukces gry? Oj tak i to jeszcze jak! Tak jak pisaliśmy, już po godzinie pre-ordery HZD pozwoliły grze wskoczyć na 1 miejsce bestsellerów Steam, ale gra jest dostępna również na Epic Games Store. Co ciekawe, tak jak niegdyś gracze chcieli aby Epic konkurował ze Steamem ceną, a nie ekskluzywnością, tak w końcu zaczyna to robić.

Dzięki temu na sklepie twórców Fortnite kupicie grę za 169,99 zł, zaś na Steamie za 179,99 zł. 

Źródło: Cycu1

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Sony Interactive Entertainment