Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.07.2020 11:05
Gran Turismo 7 porównanie grafiki
7222V

Gran Turismo 7 versus poprzednie odsłony. Ewolucja grafiki na bazie jednego toru

Gran Turismo 7 zostało zapowiedziane dla PS5 w połowie czerwca. To dobra okazja, by przyjrzeć się ewolucji graficznej w całej serii.

Tematem wizualnym serii Gran Turismo zajęli się specjaliści od grafiki z redakcji DigitalFoundry.

W poniższym filmiku od DigitalFoundry porównano wykonanie toru Trial Mountain, który występuje we wszystkich odsłonach marki Gran Turismo. Analiza zaczyna się w materiale wideo od zestawienia Gran Turismo Sport z Gran Turismo 7, które zmierza na PlayStation 5.  Później robi się tylko ciekawiej, bo możemy przyjrzeć się, jak grafika w torze Trial Mountain wyglądała w poszczególnych częściach serii, poczynając od 1997 roku (taka analiza zaczyna się od 4 minuty nagrania).

Trzeba powiedzieć w tym miejscu, że pierwsze Gran Turismo z 1997 nadal wygląda zaskakująco dobrze. Polyphony Digital może obecnie nie wyznacza już zupełnie nowych standardów graficznych, ale w latach 90., w kategorii gier wyścigowych, Gran Turismo nie miało sobie równych. Warto też zauważyć, jak wielkim postępem wizualnym było Gran Turismo 3 - marka wykonała w 2001 roku chyba największy skok wizualny w swoich dziejach.

Przy okazji warto też sprawdzić szczegółowe porównanie grafiki Gran Turismo 7 z Gran Turismo Sport.

Źródło: Digital Foundry/YouTube

Tagi: gran turismo Gran Turismo 7 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment