Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2020 16:49
Konami Logo
1088V

Gracz groził, że wysadzi Konami. Policja aresztowała Japończyka

Konami postanowiło zareagować na groźby jednego z graczy, którzy oceniając produkcję Japończyków postanowił w bardzo dosadny sposób przedstawić swoje stanowisko dotyczące studia. Gracz groził, że wysadzi siedzibę Konami.

Wielu graczy nie zgadza się z działaniem Konami, jednak jeden z graczy wyraźnie przesadził tworząc recenzję, po której w jego domu pojawiła się policja. 16-letni uczeń drugiej klasy liceum postanowił wypisać swoją bardzo negatywną opinię na temat Konami w aplikacji PES Mobile.

Gracz narzekał na działanie serwerów i w samej recenzji produkcji stwierdził, że „zamierza wysadzić siedzibę Konami” i „zamierza zabić ludzi, którzy pracują w Konami”. Japończycy potraktowali tę sprawę bardzo poważnie, ponieważ w 2019 roku doszło do podpalenia Kyoto Animation – w katastrofie zginęło 36 osób.

16-latek przyznał się do zarzutów i powiedział, że zdecydował się na opublikowanie takich słów przez problemy z połączeniem w mobilnej wersji PES-a. Trudno zrozumieć motywację Japończyka, ale młody gracz powinien dostać odpowiednią nauczkę – o jego sprawie pisze dzisiaj cały świat, a pewnie wymiar sprawiedliwości zadba o odpowiednią karę.

Konami powinno już wkrótce ujawnić kolejne gry. Ostatnio Japończycy pokazali Skelattack i nawiązali współpracę z twórcami Dead by Daylight.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-07-01-student-arrested-over-alleged-konami-bomb-threat

Tagi: Konami pes pes mobile