Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2020 16:00
PlayStation Indies
2265V

PS5 i PS4 z 9 nowymi grami. PlayStation Indies rozpoczyna działalność – dzisiaj otrzymamy zapowiedzi

Sony właśnie potwierdziło inicjatywę PlayStation Indies, dzięki której na konsolach PlayStation będą pojawiać się nowe produkcje od niezależnych deweloperów. Korporacja zapowie dzisiaj 9 gier, które trafią na PS5 i PS4.

PlayStation Indies to zupełnie nowa inicjatywa Sony. Shuhei Yoshida będzie miał okazję czuwać nad projektem i jeszcze dzisiaj szef „Indies Initiative for PlayStation” przedstawi graczom 9 produkcji zmierzających na PS5 i PS4. Nie możemy tutaj liczyć na pozycje AAA, jednak będą to gry wspierane przez Sony Interactive Entertainment.

„Mam przyjemność oficjalnie ogłosić inicjatywę PlayStation Indies. Mamy nadzieję, że dzięki PlayStation Indies zwrócimy uwagę i wesprzemy najlepsze z najlepszych gier niezależnych publikowanych na PlayStation oraz całą społeczność fanów gier niezależnych. Naszym celem jest uczynienie z PlayStation najlepszego miejsca do tworzenia, znajdowania i grania w najlepsze gry indie.”

Shuhei Yoshida zaznaczył, że w grach niezależnych drzemie wielki potencjał, ponieważ twórcy indie mogą rozwijać pomysły, które nie przejdą w przypadku gier AAA. Kreowanie wysokobudżetowych pozycji jest bardzo drogie, więc często deweloperzy nie mogą ryzykować – z tym problemem nie mierzą się twórcy indie.

Gry z PlayStation Indies będą także trafiać do PlayStation Now – pierwszą pozycją jest Hello Neighbor. Jeszcze dzisiaj zobaczymy 9 gier, o których na pewno przeczytacie na PPE. Wszystkie propozycje zmierzają na PS5 i PS4.

Sprawdźcie także nowości z PS Plus Rewards oraz najnowszą promocję z PlayStation Store.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/07/01/introducing-playstation-indies-and-a-morning-of-captivating-new-games

Tagi: playstation 4 playstation 5 PlayStation Indies ps4 ps5 Shuhei Yoshida