Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2020 13:50
xbox series x kontroler
1808V

Microsoft nie zamierza się śpieszyć. Na pokaz gier first-party dla Xboksa Series X przyjdzie nam zaczekać

Microsoft wciąż nie potwierdził szczegółów kolejnego spotkania przybliżającego graczy do premiery Xboksa Series X, ale najwidoczniej korporacja nie zamierza się śpieszyć. Konferencja ma odbyć się dopiero pod koniec lipca.

Xbox 20/20 został zapowiedziany w maju, a tak naprawdę dotychczas odbyła się tylko jedna konferencja Microsoftu, która przybliżała graczy do Xboksa Series X. W lipcu mamy zobaczyć „tonę” gier AAA, ale wciąż brakuje nam oficjalnych konkretów dotyczących wydarzenia.

Sytuację przybliża Jeff Grubb oraz redakcja VGC – niezależne źródła dziennikarza VentureBeat oraz VideoGamesChronicle potwierdzają, że Microsoft planuje spotkać się z graczami dopiero pod koniec lipca.

Prezentacja gier first-party ma odbyć się 23 lipca. Jeszcze wczoraj redakcje otrzymały wiadomość, że wydarzenie odbędzie się „w tygodniu rozpoczynającym się od 20 lipca”, ale jak widać udało się już ustalić konkrety. Trzeba jednak pamiętać, że data jest wciąż płynna i może zostać zmieniona.

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona (a akurat Jeff Grubb i VGC mają dobrych informatorów), to Microsoft może ogłosić szczegóły dopiero za dwa tygodnie.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-will-hold-its-xbox-series-x-games-showcase-on-the-week-of-july-20/

Tagi: Microsoft Xbox xbox one Xbox Series X