Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.06.2020 17:22
xbox series x
1834V

Xbox Series X miał zadebiutować już w sierpniu. Microsoft planował dwie premiery next-genów

Nie znamy ostatecznej daty debiutu Xboksa Series X, ale w pierwotnym założeniu, Microsoft chciał zapewnić bardzo wczesną premierę nowej generacji. Już w sierpniu gracze mogliby zapoznać się z amerykańskim next-genem. Szczegóły zdradził Brad Sams.

Na wstępie na pewno trzeba zaznaczyć, że Brad Sams to dziennikarz serwisu Thurrott, który często dzieli się zakulisowymi informacjami z obozu Microsoftu. Redaktor posiada świetne dojścia i jego wiadomości są zawsze potwierdzone i sprawdzone.

Brad Sams odniósł się do wczorajszych informacji, według których Xbox Series S (Lockhart) zostanie zaprezentowany w sierpniu. Redaktor nie może tego potwierdzić, jednak przytacza sporą ciekawostkę – w tym czasie mieliśmy już grać na next-genie Microsoftu.

Amerykanie planowali dwie premiery nowej generacji – pod koniec sierpnia miał odbyć się debiut Xboksa Series X, a w połowie październiku na sklepowych półkach miał pojawić się właśnie Xbox Series S (Lockhart). Harmonogram został oczywiście zmieniony przez pandemię.

Informacje są zaskakujące, jednak mają sens biorąc pod uwagę sytuację na rynku gier, ponieważ gracze mieliby czas na kupienie nowej generacji przed końcówką roku – gdy na rynku mają pojawić się duże tytuły AAA.

Pytanie pozostaje teraz w zasadzie jedno: kiedy zadebiutują amerykańskie next-geny? Odpowiedź powinniśmy poznać wkrótce. Warto jednak pamiętać, że Phil Spencer nie obawia się konkurencji i jest pewny przewagi swojej platformy.

Źródło: https://www.thurrott.com/games/xbox/237240/the-latest-on-lockhart

Tagi: Microsoft xbox xbox series x