Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.06.2020 16:03
PS5 Sony
4369V

PS5 skorzysta z aktualizacji gier z PS4 nawet w przypadku używanych produkcji

Sony nie zaprezentowało ujednoliconego programu aktualizacji gier dla nowej generacji, więc musimy posiłkować się pojedynczymi wypowiedziami przedstawicieli korporacji. Zdaniem najnowszych informacji – używane gry z PS4 będziemy mogli zaktualizować na PS5.

Microsoft zaprezentował wszystkie szczegóły Smart Delivery i tym samym odpowiedział na wiele pytań graczy, ale Sony nie zamierza podążyć tą drogą. Korporacja daje wybór deweloperom, który nie będą zmuszani do oferowania aktualizacji do PlayStation 5.

Mimo to trzeba podkreślić, że Sony nie ma nic przeciwko, by twórcy oferowali łatwe przeskoczenie z PS4 na PS5, a dziennikarz GameSpark otrzymał nową wiadomość. Redaktor podczas rozmowy z przedstawicielem japońskiego oddziału PlayStation poruszył temat używanych gier i w tym wypadku bez problemu przeskoczymy z PlayStation 4 na PlayStation 5.

Korporacja nie zamierza tutaj wrzucić żadnych ograniczeń, więc jeśli kupicie przykładowo używanego Cyberpunka 2077 z PS4, to później bez problemu pobierzecie aktualizację do wersji z PS5. Pracownik Sony nie mógł jednak potwierdzić, czy także w tym wypadku będziemy potrzebowali płyty z PS4, by móc cieszyć się rozgrywką – taki scenariusz pojawił się w przypadku PS3->PS4.

GameSpark próbowało dowiedzieć się także nowych szczegółów Wstecznej Kompatybilności, ale przedstawiciel PlayStation odmówił komentarza dotyczącego plotki związanej z pełnym dostępem do całej biblioteki PlayStation na PlayStation 5.

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-upgrades-used-games-backward-compatibility/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 ps4 PS5 Sony