Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2020 15:44
Harry Potter RPG powstaje w Avalanche Software
7058V

Harry Potter RPG powstaje w Avalanche Software. Część twórców jest urażonych komentarzami J.K. Rowling

Ostatnie słowa J.K. Rowling są krytykowane na całym świecie, ale dzięki jej wypowiedziom, deweloperzy z Avalanche Software potwierdzili prace nad wielkim tytułem AAA w świecie Harry'ego Pottera. Sytuację przybliżył Jason Schreier.

O wciąż tajnym projekcie w uniwersum Harry'ego Pottera wiemy od dawna. Tytuł jednak wciąż nie został zapowiedziany, ale J.K. Rowling skłoniła deweloperów do potwierdzenia pracy nad grą. Jason Schreier otrzymał informacje od dwóch twórców, którzy choć chcą pozostać anonimowi, to jednak przedstawiają konkrety.

Harry Potter RPG powstaje od lat i za produkcję odpowiadają przedstawiciele Avalanche Software – studio w 2017 roku zaoferowało fanom animacji grę Auta 3, a wcześniej zespół rozwijał serię Disney Infinity. Nowa gra to faktycznie wysokobudżetowa pozycja, która ma zostać zaprezentowana w 2020 roku (po DC FanDome), a premiera odbędzie się dopiero pod koniec 2021 roku. Platformami docelowymi są PS5 i Xbox Series X.

W tytule otrzymamy możliwość zwiedzania Hogwartu oraz okolic (otwarty świat), a sama J.K. Rowling jest odrobinę zaangażowana w opracowywanie projektu.

Mimo wszystko ostatnie słowa autorki Harrego Pottera tak mocno wstrząsnęły deweloperami, że zainteresowani postanowili podzielić się informacjami przed prezentacją. J.K. Rowling w ostatnich dniach obraziła osoby transseksualne, co jest podobno szeroko komentowane w samym Avalanche Software. Daniel Radcliffe i Emma Watson (aktorzy) powiedzieli, że nie zgadzają się z opiniami autorki książek, a samo Warner Bros. zaczęło mówić o „kulturze integracji”.

Nie brakuje nawet głosów, że J.K. Rowling miała swoją postawą mocno wpłynąć na ewentualną sprzedaż – gdyby gra miała zadebiutować w najbliższym czasie, to pewnie zdecydowano by się na opóźnienie premiery. Część fanów mówi wprost, że nie zamierza już dłużej wspierać marki, która została stworzona przez Rowling.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-06-29/harry-potter-game-developers-rattled-by-j-k-rowling-backlash

Tagi: Avalanche Software Harry Potter J.K. Rowling