Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 07.06.2020 16:36
Harry Potter RPG to Hogwarts: Dark Legacy? Plotki na temat nowej gry w uniwersum J. K. Rowling
4947V

Harry Potter RPG to Hogwarts: Dark Legacy? Plotki na temat nowej gry w uniwersum J. K. Rowling

Wysokobudżetowa gra RPG w uniwersum Harry'ego Pottera pojawiła się w Sieci jakiś czas temu za sprawą przecieków. Dzisiaj pojawiają się nowe szczegóły, ale na ten moment należy potraktować je w całości jako niepotwierdzone.

Wspomniana na wstępie gra RPG zaistniała 2 lata temu w Sieci na materiale wideo. Pisaliśmy o tym wtedy na naszej stronie. Poniżej znajdziecie film ze wspomnianego przecieku, a jeśli chodzi o grę, to niestety od tamtego czasu w temacie jest cisza. Powiedzieć, że została dziś przerwana to nadużycie, bo przedstawione rewelacje brzmią zbyt dobrze i pochodzą rzekomo od... marketingowca Warner Bros.

Pierwszą rzeczą, o której mówi zainteresowany jest to, że gra nie będzie w tytule nosić słów Harry Potter. Tytuł gry ma brzmieć Hogwarts: Dark Legacy. Poniżej przedstawiamy listę szczegółów jakie przedstawił autor rzekomego przecieku. Po raz kolejny zaznaczam, że należy to traktować ze sporym przymrużeniem oka.

 • Dostępny będzie edytor postaci pozwalający stworzyć ucznia Hogwartu płci męskiej lub żeńskiej. Nie będzie super rozbudowany, ale wystarczająco dobry. Zaczynamy jako uczeń 5-ego roku i gramy przez cały czas, aż do momentu zaczęcia kariery jako Auror. Poza cechami wyglądu będziemy mogli zdecydować też jakiej krwi jest nasz bohater - ma to wpłynąć na wybory podczas wykonywania zadań.
 • Na podstawie wyborów podczas tworzenia postaci przypisani będziemy do odpowiedniego domu w Hogwarcie.
 • Każdy z domów ma mieć unikalną listę zadań. Niezależnie od tego, do którego będziemy przynależeć, nie będziemy mogli współpracować z adwersarzem. Nie oznacza to jednak, że przez cały czas będziemy podejmować dobre decyzje. W kilku miejscach podejmiemy wybory, które w późniejszym etapie mogą uśmiercić ważne dla opowieści postacie.
 • Akcja gry ma rozegrać się po opowieści znanej z książek/filmów, w czasach kiedy dzieci Harry'ego Pottera zaczynają uczęszczać do szkoły. Głównym przeciwnikiem nie będzie ktoś o potędze Voldemorta, ale ktoś, kto był swego czasu Śmierciożercą. Antagonistów ma się pojawić kilku. Nasza postać ma mieć wybrane przez nas nazwisko, po którym wszyscy będą się do nas zwracać.
 • Ma pojawić się kilka kluczowych postaci z książek, ale nie wiadomo zbyt wiele na ten temat. W pewnym momencie ma pojawić się sam Harry Potter.
 • Drzewko umiejętności ma być solidne. Dostępnych ma być 5 odgałęzień z czego każde ma się skupiać na innym rodzaju magii i korzyściach dla postaci. Zainteresowany twierdzi, że pokazano mu czar spowalniający na chwilę czas podczas walki. Inny ma pozwolić kontrolować przez chwilę potwory. Mają się też pojawić punkty dobra i zła, co również wpłynie na czary, których się nauczymy. Nie będzie można jednak nauczyć się żadnego z zakazanych. Każdy z domów przypisze nam specjalne zadania z zagadkami, za rozwiązanie których otrzymamy bonusy do rozwoju postaci.
 • Tempo gry ma być przeważnie powolne, ale będą intensywne momenty. Walka ma być płynna, ale polegać na reagowaniu odpowiednią taktyką na dany moment. Nasz bohater ma mieć ograniczony zasób energii, a do walki stanąć z innymi czarodziejami i również potworami. Podczas walki z poważniejszymi rywalami, staniemy z nimi do pojedynków - to specjalnie przygotowana na takie okazje mechanika. Po przegranej nie będzie wczytywany zapis - zamiast tego nasza postać obudzi się w sali szpitalnej z negatywnymi efektami na jakiś czas.
 • Pojawić ma się system Nemesis znany z Śródziemie: Cień Mordoru. Nie będzie tak bardzo nastawiony na ilość, ale bardziej rozbudowany. Początkowy rywal zostanie nam losowo przypisany przez system, ale z czasem może stać się naszym sojusznikiem, jeśli podejmiemy odpowiednie decyzje. Możliwe będzie też zranienie go, bądź nawet zabicie.
 • W grze ma być sporo eksploracji. Pojawią się cztery główne lokacje, z czego każda cieszyć się będzie bogatymi detalami i wieloma NPCami. Hogwart, Hogsmead i Ministerstwo to trzy, o których wie autor przecieku. Większość gry ma się jednak toczyć w Hogwarcie. Czasem akcja przenieść się ma do zaskakujących miejsc, a na końcu mamy wylądować w samym Londynie, kiedy to będziemy pracować dla Ministerstwa.
 • Momentami gra ma być bardzo mroczna i nie będzie tytułem, w który mogą zagrać dzieci. To produkcja bardziej dla tych, którzy czytali książki w okolicach premiery i teraz są znacznie starsi.
 • W grze ma pojawić się Quidditch i być bardzo rozbudowany. Grać można będzie rzekomo każdego roku i zdobywać punkty dla swoich domów. Ma pojawić się też gra karciana, tak bardzo rozbudowana jak Gwint znany z Wiedźmin 3: Dziki Gon.
 • W pewnym momencie mamy wcielić się w antagonistę. Deweloperzy rzekomo twierdzą, że te kilka misji będzie bardzo fajnych i zaskakujących.
 • Misje, w których wcielimy się w Aurorów mają być inspirowane L.A. Noire, zwłaszcza jeśli chodzi o prowadzenie śledztw.
 • Pojawią się też opcje romansowania. Nasza postać będzie mogła rzekomo wziąć ślub z inną postacią. Pojawiać się mają towarzysze, którzy będą pomagać nam w misjach. Będziemy mogli podobno wydawać im rozkazy.

Na koniec, zainteresowany stwierdził, że jeszcze przed sierpniem tego roku pojawi się zwiastun. Sama gra ma mieć premierę w czerwcu 2021 roku.

Źródło: https://old.reddit.com/r/harrypotter/comments/gy5ggr/harry_potter_rpg_details/

Tagi: dark legacy Harry Potter hogwarts rpg