Diablo: Hellfire z pełną polską wersją językową. Dubbing brzmi fantastycznie

Gry
2765V
Diablo: Hellfire z pełną polską wersją językową. Dubbing brzmi fantastycznie
Iza Łęcka | 29.06.2020, 12:38

Diablo nigdy nie doczekało się oficjalnej, pełnej lokalizacji, jednak dzięki najnowszemu projektowi WiA Parker możemy zatopić się w mrocznym świecie słuchając rodzimego dubbingu. Choć nie jest to projekt producenta i wydawcy, wykonanie jest bardzo dopracowane, a głosy brzmią niezwykle naturalnie.

W marcu ubiegłego roku Diablo trafiło na GOG. Nie możemy liczyć na szybką premierę Diablo 4, choć sympatycy uniwersum mogą powrócić do pierwszej części tej kultowej serii. WiA Parker przygotowało lokalizację, która stoi na bardzo wysokim poziomie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Blizzard nigdy nie zdecydował się na stworzenie polskiego dubbingu dla Diablo, ale po latach sprawę w swoje ręce wzięli entuzjaści marki, którzy zadbali o pełną lokalizację wielkiego tytułu. Projekt jest na tyle dopracowany, że trudno go już określić mianem "fanowskiego tłumaczenia przygotowanego przez kilku graczy" – w prace zostało zaangażowanych blisko 20 aktorów (w tym 9 zawodowych), nagrania odbyły się w profesjonalnym studio, a Jacek Capar oraz Wojciech Magdziak zajęli się reżyserią, inżynierią dźwięku oraz całym tłumaczeniem.

„Przez tę niebezpieczną przygodę poprowadzą Cię głosy, zarówno zawodowych, jak i amatorskich aktorów. Opowiadają oni historię tekstami przełożonymi przez oddanych tłumaczy.

By ponownie stawić czoła grozie, pobierz spolszczenie i zainstaluj je w swoim diabelskim folderze. Wciel się w bohatera i staw czoła niebezpieczeństwom, które skrywają podziemia katedry w Tristram. A jeśli ci się powiedzie – na twojej drodze stanie Diablo... mówiący po polsku lepiej niż kiedykolwiek…”

Próbkę głosu możecie usłyszeć poniżej. Trzeba przyznać, że całość brzmi fantastycznie, nadając Diablo dodatkowego klimatu.

W lokalizację zostali zaangażowani: Miriam Aleksandrowicz, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Tomasz Bieliński, Jacek Capar, Ryszard Chojnowski, Maksymilian Dębski, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński, Grzegorz Jach, Michał Kaim, Igor Kamiński, Hanna Kinder-Kiss, Wojciech Magdziak, Michał Pęksa, Wanesa Stefaniak, Ewa Suwińska, Mirosław Wieprzewski, Aleksander Wysocki, Patrycja Zywert-Szypka.

Spolszczenie znajdziecie na witrynie WiA Parker.

Źródło: Grupa WiA Parker: Jacek Capar, Wojciech Magdziak

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper