Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.06.2020 19:37
Cyberpunk 2077 porównanie grafiki
5365V

Cyberpunk 2077 zaliczył upgrade oprawy. DF pyta: czy to jest next-gen?

CD Projekt RED nie zmarnował ostatnich lat. Najnowszy gameplay z Cyberpunka 2077 potwierdza ulepszenie oprawy. Twórcy w wielu miejscach dopracowali lokacje, nadali im odpowiedniego wyrazu i produkcja jest chwalona przez specjalistów z Digital Foundry.

Wczoraj przedstawiliśmy nasze wrażenia z ponad czterech godzin z Cyberpunkiem 2077. Roger miał okazję sprawdzić początek opowieści i podzielił się z naszą społecznością wieloma ciekawymi spostrzeżeniami.

Od pokazu wielu dziennikarzy chwali oprawę, co w zasadzie nie jest specjalnie zaskakujące biorąc pod uwagę najnowsze porównania. Cyberpunk 2077 zaliczył w wielu miejscach ulepszenie grafiki i deweloperzy dopracowali szereg miejsc. Najnowszy zwiastun pozwolił zestawić sceny z fragmentami opublikowanymi w 2018 roku – jak wiemy od tego czasu wiele się zmieniło, ale okazuje się, że produkcja Polaków została upiększona.

Upgrade nie jest widoczny w każdym miejscu, czasami łatwo dostrzec, że twórcy zdecydowali się na duże odświeżenie lokacji, ale nie brakuje scen, w których zobaczycie znaczące i pozytywne różnice.

Zachwytów nad Cyberpunkiem 2077 nie ukrywa Digital Foundry. John Linneman oraz Alex Battaglia podkreślają, jak wiele zmieniło się od czasu Wiedźmina 3: Dziki Gon, który w okolicy premiery wyglądał świetnie, ale tutaj widzimy gigantyczny skok w jakości oprawy. DF zastanawia się nawet, czy tak może wyglądać grafika na next-genach? Jak wiadomo redakcje ogrywały pozycję na bardzo mocnym sprzęcie (z NVIDIA GeForce RTX2080Ti) i choć rozdzielczość była ustawiona na 1080p (+60 fps), to jednak dziennikarze doświadczyli wsparcia ray tracingu.

Sprawdźcie również możliwości kreatora postaci w Cyberpunku 2077.

Źródło: YouTube.com

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077