Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.06.2020 19:07
Disco Elysium
287V

Disco Elysium otrzyma własny serial. Adaptacja od producenta Sonic the Hedgehog

Twórcy Disco Elysium wciąż nie zaprezentowali konsolowego wydania, ale gracze mogą mieć pewność, że studio będzie przez długi czas rozwijać IP. Deweloperzy nawiązali współpracę z firmą produkcyjną dj2 Entertainment w celu stworzenia serialu bazującego na ubiegłorocznym hicie.

Disco Elysium zadebiutowało w zeszłym roku tylko na PC i gra zebrała sporo pochwał. Następnie twórcy zapowiedzieli przygotowanie konsolowego wydania na PlayStation 4 i Xboksa One, a później nawet ujawnili edycję na Nintendo Switcha. Niestety, wciąż nie zobaczyliśmy rozgrywki z nowych wersji, ale możecie mieć pewność, że deweloperzy nie próżnują.

Studio ZA/UM nawiązało współpracę z firmą produkcyjną dj2 Entertainment, na mocy której powstanie serial bazujący na świecie Disco Elysium. Trzeba pamiętać, że autorzy stworzyli grę korzystając z uniwersum Roberta Kurvitza (założyciela studia), który w 2013 roku przedstawił powieść „Sacred and Terrible Air”.

Helen Hindpere, główna scenarzystka ZA/UM, nie kryła zadowolenia z tej informacji:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z reakcji, jaką otrzymało Disco Elysium i bardzo szczęśliwi, że możemy współpracować z dj2 w celu rozszerzenia franczyzy dla innych mediów i nowej publiczności”

Dmitri M. Johnson, założyciel i CEO dj2, miał okazję produkować film „Sonic the Hedgehog”, a teraz jest bardzo zadowolony, że będzie mógł pracować nad marką Disco Elysium. Na większe szczegóły musimy zaczekać, ale wiele na to wskazuje, że ZA/UM może teraz skupić się na znaczącym rozwoju tego IP.

Źródło: https://variety.com/2020/tv/news/disco-elysium-tv-series-1234690455/

Tagi: Disco Elysium ZA/UM