Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2020 15:18
Disco Elysium Switch
837V

Disco Elysium wskoczy na Nintendo Switcha. Nagradzany RPG trafi na kolejną platformę

Twórcy Disco Elysium nie mogą świętować sukcesu swojej gry w wersji na PC. Studio w ubiegłym roku potwierdziło już przygotowanie edycji na PlayStation 4 i Xboksa One, a teraz zespół zapowiedział stworzenie kolejnego wydania. Gra trafi na Nintendo Switcha.

Disco Elysium to zdecydowanie jedna z najlepszych gier ubiegłego roku – wersja na PC zebrała oceny na poziomie 92% i otrzymała kilka dużych nagród. Produkcja może pochwalić się czterema statuetkami na The Game Awards 2019 („Najlepszy RPG”, „Najlepsza gra niezależna”, „Najlepsza narracja”, „Najlepszy debiut”).

Teraz możemy potwierdzić, że Disco Elysium zmierza na trzy konsole – PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switcha. Ta ostatnia wersja została zapowiedziana przez Aleksandera Rostova, dyrektora artystycznego gry, który podczas wywiadu wspomniał o pracy nad tytułem:

„Ten wywiad przeszkadza mi w pisaniu dokumentacji projektowej interfejsu użytkownika i systemów wejściowych dla portu na Nintendo Switcha”

Na wiadomość odpowiedziała także Helen Hindpere (główna scenarzystka), która wspomniała, że premiera odbędzie się „wkrótce”. Nadal nie znamy szczegółów dotyczących debiutu Disco Elysium na konsolach, ale bardzo możliwe, że trzy wersje trafią na rynek w tym samym czasie.

Sprawdźcie kolejne informacje o Disco Elysium:

Źródło: https://gamingbolt.com/disco-elysium-switch-port-is-currently-in-the-works

Tagi: Disco Elysium nintendo switch switch ZA/UM