Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.06.2020 15:06
Xbox Series S/Lockhart
2868V

Xbox Series S/Lockhart z nowymi szczegółami. Specyfikacja konsoli ujawniona przez devkit Xboksa Series X

Microsoft wciąż nie zaprezentował Xboksa Series S, ale według najnowszych informacji devkit Xboksa Series X posiada już specjalny tryb zatytułowany „Lockhart”. Jego szczegóły przedstawiają konkretne informacje o specyfikacji tańszego next-gena Amerykanów.

Microsoft wciąż nie potwierdził Xboksa Series S zwanego też Lockhart, ale korporacja musi się śpieszyć. Kolejni dziennikarze potwierdzają, że tańszy next-gen istnieje i choć redakcja The Verge nie widziała skrzynki, to jednak posiada informacje, które pozwalają przygotowywać się na pokaz urządzenia.

Redakcja wspomina o bardzo interesującej sytuacji: devkit Xboksa Series X posiada specjalny profil nazwany „Lockhart”, który zmienia ustawienia next-genowej konsoli. W tym wariancie deweloperzy mogą korzystać z 7,5GB pamięci RAM, lekko podkręconego CPU i GPU z około 4 teraflopów mocy obliczeniowej. Według przedstawionych informacji – urządzenie ma oferować rozgrywkę w rozdzielczości 1080p/1440p.

Microsoft mógł podążyć drogą, którą znamy już na aktualnej generacji. Devkit PlayStation 4 Pro posiada dwa tryby i na jednym możemy uzyskać wydajność standardowego PlayStation 4. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w przypadku Xboksa One X, który oferuje możliwość przeskoczenia na niższe parametry.

W zasadzie pozostają dwa pytania – kiedy zobaczymy konsolę i w jakiej cenie urządzenie zadebiutuje? W lipcu Microsoft ma skupiać się na grach, więc bardzo możliwe, że dopiero później usłyszymy o cenach nowej generacji.

W sprawie ceny wypowiedział się również Tom Warren, którego słowa dają do myślenia:

Warto przypomnieć, że Xbox Series S pojawił się w tym tygodniu w dokumentach Microsoft Game Development Kit.

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-s-lockhart-4-teraflops/

Tagi: microsoft Xbox Lockhart xbox series s xbox series x