Iza Łęcka Iza Łęcka 25.06.2020 09:51
Henry Cavill Superman
933V

Henry Cavill chce wcielać się w Supermana przez kolejne lata

Henry Cavill chce nie tylko zabijać potwory jako Geralt. Aktor jest przekonany, że może pogodzić rolę w serialu platformy Netflix z pełnometrażowymi filmami z uniwersum DC. Cavill nie chce oddać stroju Supermana.

Henry Cavill już wkrótce powróci na plan „Wiedźmina”, choć aktor wciąż pamięta o stroju Supermana. W maju informowaliśmy o możliwych negocjacjach do angażu w nowej produkcji DC, tymczasem w najnowszym wywiadzie odtwórca roli Clarka Kenta potwierdził, że nie chce oddawać stroju Supermana.

Rozmawiając z redakcją Variety, Cavill potwierdził, że jest bardzo dumny z efektów prac na planie trzech filmów z Supermanem („Człowiek ze stali”, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Liga sprawiedliwości”), ale nie chciałby kończyć pracy dla DC.

Aktor podkreślił znaczenie przywdziania stroju takiej postaci jak Superman, które zmienia całe życie. Spotykając najmłodszych, oni niekoniecznie widzą w nim Henry'ego Cavilla, a dostrzegają superbohatera,co wiąże się z pewną odpowiedzialnością. Aktor ma nadzieję, że „najbliższych latach” po raz kolejny będzie mógł wcielić się w postać z DC.

Rola Clarka Kenta zmieniła całe jego życie i niewątpliwie, angaż do uniwersum DC wpłynął przebieg kariery Cavilla. Aktor w nawiązaniu do wcześniejszej kwestii odpowiedzialności mówił również o refleksji, do jakiej skłania go odgrywanie roli Supermana:

„Zastanawiasz się: „czy jestem dobrym człowiekiem? Czy mogę być wystarczająco dobrym człowiekiem, by zagrać Supermana?”. I jeśli dostrzeżesz jakąś wątpliwość, który brzmi „hmm, poczekaj sekundę, może nie”, wtedy zmieniasz się i upewniasz się, że jesteś lepszą osobą. Sądzę, że to wszystko, co możemy zrobić w życiu”

Czy zatem będziemy mogli zobaczyć jeszcze aktora w roli Supermana? Czas pokaże. W najbliższym czasie Cavill na pewno będzie skoncentrowany na nagraniach do drugiego sezonu netflixowego "Wiedźmina". Po zakończeniu prac przyjdzie czas na kolejne projekty.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/henry-cavill-says-he-hopes-to-play-superman-for-ye/1100-6478980/

Tagi: dc geralt Henry Cavill Superman wiedźmin