Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.06.2020 17:49
fortnite filmy
2142V

Fortnite pozwoli zobaczyć Incepcję, Batman Początek i Prestiż, ale Polacy nie mogą uczestniczyć w imprezie

Epic Games przedstawiło szczegóły zbliżającego się wydarzenia. Gracze Fortnite otrzymają możliwość zobaczenia trzech filmów Christophera Nolana: „Incepcję”, „Batman Początek” i „Prestiż”, ale ze względu na prawa do dystrybucji, Polacy nie mogą uczestniczyć w pokazach.

Epic Games potwierdziło szczegóły wydarzenia, które odbędzie się w Fortnite. Podczas „Nocy Filmowej” na Dużym Ekranie na Królewskiej Imprezie zostaną wyemitowane różne filmy: „Incepcja”, „Batman Początek” oraz „Prestiż”. Niestety, korporacja podkreśla problemy z prawami do dystrybucji:

„Poruszanie się w gąszczu praw do dystrybucji w różnych krajach i językach to nie lada wyzwanie. Zależało nam na tym, by w pierwszej, próbnej edycji Nocy filmowej wzięło udział jak najwięcej osób. To, który tytuł będziecie mogli obejrzeć, zależy od kraju i niestety nie mogliśmy dotrzeć z pokazami do wszystkich. Wierzymy, że możliwość spotkania się ze znajomymi i rodziną na wspólnym seansie na Królewskiej Imprezie to świetny pomysł i sprawdzamy, co możemy zrobić, by więcej osób z całego świata mogło brać udział w tego typu wydarzeniach w przyszłości.”

Noc Filmowa odbędzie się w piątek, a powtórka zostanie wyemitowana w poniedziałek, ale Polacy nie mogą uczestniczyć w imprezie. Tylko kilka krajów nie zostało ujętych w wydarzeniu i niestety Polska nie otrzymała szczegółów dotyczących emisji.

Przykładowo Francuzi zobaczą „Batman Początek”, mieszkańcy Haiti „Incepcję”, a w Republice Południowej Afryki zostanie wyemitowany „Prestiż”. Możemy podejrzewać, że prawa do dystrybucji wszystkich wymienionych filmów są w Polsce zajęte, więc Epic Games nie mogło zagwarantować nam atrakcji.

Jeśli interesuje Was temat Epic Games oraz Fortnite, to poznajcie najnowsze wyniki Epic Games Store oraz poznajcie szczegóły usunięcia samochodów policyjnych z gry Battle Royale.

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/pl/news/movie-nite-at-party-royales-big-screen-features-inception-batman-begins-or-the-prestige

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software