Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.06.2020 21:44
fortnite samochody policyjne
1072V

Fortnite bez samochodów policyjnych. Epic Games po cichu usunęło pojazdy przez wydarzenia z USA

Epic Games postanowiło zareagować na wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych. Deweloperzy bez większego ogłoszenia usunęli samochody policyjne z Fortnite. Decyzja zbiera mieszane opinie wśród społeczności.

Epic Games w zeszłym tygodniu zaprosiło graczy na nowe atrakcje w Fortnite, ale gracze dopiero teraz dostrzegli pewną ciekawostkę. Z gry zniknęły wszystkie samochody policyjne i ta sytuacja nie została udokumentowana przez deweloperów w dzienniku aktualizacji. Studio odmówiło nawet komentarza w tej sprawie.

Redakcja Wall St Journal otrzymała wiadomość od swojego informatora, według którego Epic Games postanowiło zareagować na wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych i zabójstwo George'a Floyda. W USA wciąż trwają demonstracje, więc twórcy zdecydowali się na ciche usunięcie policyjnych wozów z gry. Społeczność Fortnite w mieszany sposób odebrała tę wiadomość, ale Epic Games nie chce podobno wzbudzać negatywnych emocji, które mają powodować cyfrowe samochody.

Epic Games wkrótce powinno ogłosić szczegóły nowego wydarzenia w Fortnite – tym razem gracze otrzymają możliwość zobaczenia całego filmu Christophera Nolana.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-06-22-fortnite-has-quietly-removed-police-cars

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Software