Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.06.2020 21:27
Epic Games Store
934V

Epic Games Store chwali się świetnymi wynikami. Rozdawanie gier i wykupowanie ekskluzywności popłaca

Epic Games potwierdziło najnowsze wyniki Epic Games Store i tak jak mogliśmy się spodziewać: strategia korporacji odnosi sukces. Gracze coraz chętniej spędzają czas na nowej platformie, która cieszy się wyśmienitym zainteresowaniem.

Nie wszyscy są przekonani do działań Epic Games, ale trzeba mieć świadomość, że strategia przyjęta dla Epic Games Store odnosi sukces. Korporacja potwierdziła, że posiada ponad 61 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, a w szczytowym momencie na EGS bawiło się 13 mln graczy (PC).

Rezultat jest imponujący, ponieważ musimy pamiętać, że Epic Games Store to wciąż bardzo młoda propozycja, która zadebiutowała w grudniu 2018 roku. Mimo wszystko przyjęta agresywna kampania promocyjna przynosi pozytywne skutki.

Jak wiadomo nie wszyscy są zadowoleni z wykupowania kolejnych gier na wyłączność przez Epic Games Store, a nie brakuje nawet takich, którzy narzekają na darmowe produkcje, jednak w ostatnim czasie gracze mogli pobrać za darmo między innymi: Grand Theft Auto 5, Ark: Survival Evolved, Civilization 6 i Borderlands: The Handsome Collection... I szczerze mówiąc moim zdaniem trudno na tę ofertę narzekać.

Na zakończenie warto dodać, że aktualnie na Epic Games Store możecie pobrać jeden tytuł, a w sierpniu będziemy świadkami bardzo ciekawej oferty – Total War Saga: Troy będzie w dniu premiery dostępny za darmo, ale promocja będzie trwać tylko 24 godziny.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-06-23-epic-games-store-hits-61m-monthly-active-users

Tagi: epic games Epic Games Store wyniki