Roger Żochowski Roger Żochowski 23.06.2020 23:37
Graliśmy w Cyberpunk 2077. Wkrótce nasze wrażenia z dema
6012V

Graliśmy w Cyberpunk 2077. Wkrótce nasze wrażenia z dema

W poniedziałek i wtorek odbyły się pierwsze w historii pokazy Cyberpunk 2077, podczas których dziennikarze z całego świata mogli w końcu własnoręcznie zagrać w najnowszą produkcję ze stajni CD Projekt RED. Nas oczywiście również nie mogło tam zabraknąć. 

Choć kolejne przesunięcie premiery mogło nieco zaniepokoić fanów, to jednak możliwość spędzenia z grą ponad 4-godzin to jasny sygnał, że twórcy Wiedźmin 3: Dziki Gon w końcu mogą pochwalić się tym, co tworzyli w ostatnich latach. Niestety nałożone embargo nie pozwala nam jeszcze dzielić się wrażenia z gry, ale możemy pokazać Wam nowy budynek CDP RED, który zostały zaadaptowany do stworzyć scenografię żywcem wyjętą z gry na wyżej wspomniany pokaz i przyszłe eventy. 

Cyberpunk 2077 pokaz

Cyberpunk 2077 pokaz

Budynek zdobią artworki oraz wielki napis "WELCOME TO THE DARK FUTURE", które zdradzają, że w środku przeniesiemy się do cyberpunkowego świata. Po otwarciu szklanych drzwi moim oczom ukazał się bar, który został przeniesiony z gry. Bar na potrzeby pokazu w pełni funkcjonalny, w którym można było zgarnąć przekąski i napoje z etykietą CIDERPUNK. Nie zabrakło też neonów, stolików barowych, plakatów, graffiti oraz obowiązkowej futurystycznej lodówki.

Cyberpunk 2077 pokaz

Nieco dalej w kolejnym pomieszczeniu znajduje się wielka skórzana kanapa z charakterystyczną instalacją przy suficie, którą również możemy zobaczyć w grze w jednym z apartamentów. To miejsce idealne do wywiadów, zwłaszcza, że na półkach wyżej ekipa z CDP RED ułożyła produkty ze swojego sklepiku, w tym figurkę z motocyklem z edycji kolekcjonerskiej, figurkę Silverhanda grającego na gitarze, steelbooki, które będą dostępne na premierę, bluzy, czapeczki, pluszaki czy artbook. Ten ostatni również znajdzie się w kolekcjonerce. Część z tych rzeczy nie została jeszcze nawet oficjalnie zaprezentowana. 

Cyberpunk pokaz 2077

Podobnie jak żółte krzesła gamingowe w logotypami Cyberpunka, na których mogliśmy zasiąść do testowania gry. Zapewne już po premierze będą one oficjalnie do kupienia. Testy odbywały się na specjalnie przygotowanych pecetach, na kilku stanowiskach, które doskonale wpasowały się w cyberpunkowy wystrój. 

Cyberpunk 2077 pokaz

Embargo na wrażenia z dema schodzi w czwartek 25 czerwca w godzinach wieczornych. Playtest znajdziecie zarówno na PPE jak i w najnowszym numerze PSX Extreme (pisany przez innego redaktora i z czasowo ekskluzywnymi dla magazynu screenami), który do kiosków trafi w piątek, ale już w czwartek równo z datą zejścia embarga numer będzie można kupić w Sieci w wersji PDF. A mogę napisać tylko jedno - jest na co czekać!

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077