Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.06.2020 14:38
GTA 6
10796V

GTA 5 zamiast GTA 6. Darion Lowenstein tłumaczy, dlaczego Rockstar pokazał odświeżone wydanie

Na początku The Future of Gaming otrzymaliśmy zapowiedź nowego wydania GTA 5. Tytuł zmierza na konsole nowej generacji, a wielu graczy zastanawia się, gdzie tak naprawdę podziało się GTA 6. Sytuację prezentacji odświeżonego Grand Theft Auto 5 postanowił wytłumaczyć jeden z byłych pracowników Rockstar.

Darion Lowenstein miał okazję pracować w Rockstar nad wprowadzeniem na rynek kilku dużych produkcji. To właśnie on odpowiadał za strategię i realizację takich projektów jak Red Dead Revolver, a teraz Lowenstein często komentuje działania studia.

To on na początku roku wspominał, że nie możemy liczyć na szybką prezentację GTA 6 i jak widać deweloper miał rację. Darion Lowenstein został zapytany przez fanów Rockstar, dlaczego korporacja ponownie sięgnęła po GTA 5 i jego wypowiedź jest interesująca:

„Szczerze mówiąc, z punktu widzenia rozwoju, jest kilka dobrych powodów. Zrobiłem wiele gier na nowe konsole. To naprawdę trudne. Technika ciągle się zmienia i naprawdę ciężko jest stworzyć grę AAA na start [nowej generacji – red.].”

Darion Lowenstein zaznaczył, że nawet duże studia nie mogą często pozwolić sobie na bezproblemową prace na next-genach. Zasugerował jednocześnie, że jednostki deweloperskie są dostarczone za późno, by móc bez problemu opracować dużą pozycję AAA na start. Jego zdaniem – dopiero w okolicy roku od premiery twórcy są gotowi na zaproponowanie prawdziwie next-genowych wrażeń.

Rockstar zdecydowało się wybrać GTA 5, ponieważ twórcy „potrzebują więcej czasu” na zaoferowanie czegoś nowego. Lowenstein dostrzega również sferę ekonomiczną – znacznie szybciej, łatwiej i taniej jest zaproponować ulepszone wydanie gry.

GTA 6 po prostu nie jest jeszcze gotowe, Rockstar potrzebuje znacznie więcej czasu na opracowanie pozycji, a GTA 5 zapewni korporacji dodatkowy dochód, który pozwoli w spokoju rozwijać tytuł.

Źródło: https://www.dexerto.es/gta/ex-desarrollor-de-rockstar-explica-por-que-hicieron-gta-v-remaster-en-lugar-de-gta-6-1195993 + https://www.svg.com/219870/we-finally-know-why-we-got-gta-5-instead-of-gta-6/

Tagi: grand theft auto 6 Grand Theft Auto V gta 5 GTA 6 Rockstar Games Rockstar North