Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.06.2020 08:20
Nintendo podobno rezygnuje z gier mobilnych
887V

Nintendo podobno rezygnuje z gier mobilnych

Mimo całkiem sporych sukcesów, Nintendo najwidoczniej postanowiło wycofać się z rynku gier mobilnych. Taka decyzja miałaby pozwolić gigantowi bardziej skupić się na Nintendo Switch.

Według raportu przedstawionego przez ekipę amerykańskiego IGN, Nintendo postanowiło wycofać się z rynku gier mobilnych. Według serwisu Bloomberg, japoński gigant jest bardzo zadowolony ze sprzedaży gier na Switcha, dlatego obecnie nie ma w produkcji żadnych gier mobilnych i w najbliższej przyszłości się to nie zmieni.

Odkąd jesienią 2019 roku pojawiło się Mario Kart Tour, mobilnych gier Nintendo nie przybyło, co według analityków jest zasługą najnowszej konsoli Nintendo i ekskluzywnych gier, które się na nią pojawiły. Dlatego też firma nie musi martwić się o przychody i inwestować w tego typu projekty.

W temacie wypowiedzieli się również przedstawiciele partnera Nintendo, jakim jest DeNA - producent gier mobilnych. Według ich słów, do marca 2021 roku nie pojawią się żadne gry na telefony, co jest kolejną sugestią, iż korporacja na ten moment wycofuje się z rynku mobilnego. Jak będzie faktycznie - czas pokaże. Tymczasem zapraszam do obejrzenia materiału, z którego pochodzi informacja.

 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=gWVnK7iYWzE

Tagi: gry mobilne mobile Nintendo