Mixer zamknięty przez Microsoft! Amerykanie rezygnują z platformy

Gry
10136V
Mixer zamknięty przez Microsoft! Amerykanie rezygnują z platformy
Wojciech Gruszczyk | 22.06.2020, 20:46

Phil Spencer właśnie ogłosił zaskakującą wiadomość. Microsoft postanowił zamknąć platformę Mixer i korporacja nawiązała współpracę z portalem Marka Zuckerberga. Gracze otrzymają możliwość korzystania z Facebook Gaming.

Mixer rozpoczął działalność w 2016 roku jako Beam. Microsoft postanowił zaoferować swoją platformę streamingową, która miała za zadanie zapewnić graczom najlepsze miejsce do prezentowania rozgrywki. Amerykanie promowali projekt jako „nowa generacja streamingu” i po czterech latach rozwijania propozycji – firma rezygnuje z Mixera.

Phil Spencer podkreślił, że jego firma zdecydowała się nawiązać współpracę z Facebookiem i teraz oficjalnym partnerem dla streamingu na Xboksie będzie Facebook Gaming. Microsoft pomoże przejść graczom na nową propozycję.

Wiele na to wskazuje, że Microsoft postanowił po prostu przenieść swoje zasoby i nie tracić pieniędzy na Mixer. Zamiast tego firma skorzysta z pomocy Facebook Gaming, a dodatkowo będzie skupiać się bardziej na swojej chmurze. Szef marki Xbox podkreślił, że to właśnie Project xCloud i Xbox Live pozwolą graczom w pewnym momencie przejść z oglądania do rozgrywki przez jedno kliknięcie. Korporacja będzie inwestować „czas, energię i zasoby, by wprowadzić Project xCloud na globalną skalę przez Azurę”.

Sytuacja jest jednak zaskakująca, ponieważ w ubiegłym roku firma wydała miliony na przejęcie Tylera Blevinsa, który miał przez następne lata pracować dla Microsoftu. Teraz podobno streamer ma wolną rękę i może bez problemu prezentować swoją rozgrywkę na każdej platformie.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/06/22/bringing-more-players-into-our-gaming-vision/

Komentarze (138)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper