Ninja mógł zgarnąć ponad 20 mln dolarów od Microsoftu za przejście na Mixer

Gry
2038V
Ninja mógł zgarnąć ponad 20 mln dolarów od Microsoftu za przejście na Mixer
Wojciech Gruszczyk | 28.01.2020, 22:30

Jednym z głośniejszych transferów w naszej branży było bez wątpienia przejście Tylera Blevinsa z Twitcha na Mixer. Ninja streamuje już wyłącznie na platformie Microsoftu i bierze nawet udział w akcjach marketingowych wspieranych przez korporację z Redmond. Najnowsze informacje potwierdzają, że streamer za jeden podpis zgarnął ogromne pieniądze.

Ninja nadal notuje świetne wyniki i jego relacje są oglądane przez tysiące graczy. Microsoft przejął rozpoznawalnego streamera, jednak według najnowszych informacji – korporacja musiała sięgnąć głęboko do kieszeni.

CNN Business przedstawiło informacje dotyczące umowy, którą Ninja podpisał z Microsoftem. Zdaniem dziennikarzy Tyler Blevins otrzymał od 20 do 30 mln dolarów za pokazywanie swojej rozgrywki na Mixerze – nie możemy potwierdzić, jak długa jest to umowa, ale nawet jeśli mówimy o 5 latach, to Ninja na pewno nie narzeka.

Szczegóły zostały ujawnione przez Justina Wardena, dyrektora generalnego firmy Ader, która miała okazję współpracować z Blevinsem. Agencja marketingowa zarządzająca między innymi streamerami otrzymała podobno bezpośrednie szczegóły umowy. Microsoft oraz Loaded (firma współpracująca z Ninją) odmówiły komentarza.

Wiele na to wskazuje, że Microsoft nie oszczędzał przejmując Ninję i promując tym samym swoją usługę. Czy było warto? Trudno aktualnie powiedzieć, jednak na pewno w swoim czasie korporacja mogła mówić o oczekiwanym rozgłosie, ponieważ o tym transferze informował cały świat.

Sprawdźcie inne informacje o Blevinsie:

Źródło: https://www.windowscentral.com/ninja-reportedly-receiving-between-20-and-30-million-mixer

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper