Mixer to "nowa generacja streamingu" przygotowana przez Microsoft

Gry
3180V
Mixer to "nowa generacja streamingu" przygotowana przez Microsoft
Wojciech Gruszczyk | 25.05.2017, 15:17

Od kilku dni Microsoft informował o wielkiej zapowiedzi związanej z Beam. Firma właśnie zaprezentowała „Mixer” czyli udoskonaloną platformę do streamingu gier. Propozycja powinna zainteresować wielu graczy.

W sierpniu ubiegłego roku Microsoft nabył Beam, czyli interaktywny serwis live-streamowy, który miał trafić na Xboksa One, Xboksa One S, czy też Project Scorpio. Amerykanie mają wielkie plany względem platformy, ale na dobry początek postanowili zmienić nazwę.

Microsoft kupił Beam - interaktywny serwis live-streamowy

Beam to od dzisiaj Mixer. Matt Salsamendi, współzałożyciel firmy, wspomniał, że nowa nazwa była potrzebna, by trafić do szerokiego grona odbiorców i zaprezentować im nową wizję propozycji.

Mixer jest interaktywnym serwisem, w którym gracze mogą zapraszać widzów do wspólnej zabawy. To społeczność może głosować, wybierać efekty, czy też w istotny sposób wpływać na zmagania, a dodatkowo twórcy chwalą się niemal zerowym opóźnieniem – „mniej niż jedna sekunda opóźnienia” pozwoli zainteresowanym na pełną zabawę.

Autorzy doskonale wiedzą, że aktualnie przegrywają z Twitchem oraz YouTubem, więc przygotowują nowości, które mają zachęcić do ich projektu – w Mixerze można „streamować w kooperacji”, czyli dla przykładu czterech graczy może cieszyć się z Sea of Thieves i pokazywać swoją wspólną grę społeczności.

„Co-streaming” jest od dzisiaj dostępny na PC i Xboksie One. W tym drugim wypadku projekt mogą testować członkowie Xbox One Insider. Ta idea może odnieść spory sukces między innymi w rozgrywkach sieciowych – będziemy obserwować jeden mecz w Overwatch z czterech kamer.

To właśnie dzięki Mixerowi zobaczymy tegoroczną konferencję Microsoftu w 4K Ultra HD.  

Materiał: Mixer: The next gen game streaming service

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper