Iza Łęcka Iza Łęcka 18.06.2020 13:42
Bugsnax
595V

Bugsnax na PS5, PS4 i PC z pierwszymi szczegółami. W pogoni za truskawkami

Jedną z najbardziej pamiętnych chwil prezentacji PS5 był zwiastun Bugsnax. Niektórym graczom szybko zaczęli utożsamiać tytuł z „uciekającymi truskawkami”, tymczasem najnowsze szczegóły potwierdzają założenia rozgrywki. Twórcy Octodad wpadli na intrygujący pomysł.

Bugsnax może i nie jest najmocniejszą produkcją zmierzającą na PS5, jednak pokaz pierwszego zwiastuna sprawił, że gracze z entuzjazmem przyjęli zapowiedź nowej gry twórców Octodad. Materiał nie zdradził wszystkich konkretów, które zostały ujawnione przez Philipa Tibitoskiego.

Współzałożyciel, szef Young Horses i twórca Bugsnax w rozmowie z redakcją USGamer potwierdził pierwsze najważniejsze informacje dotyczące zabawnego tytułu. Bugsnax to przygodówka dla pojedynczego gracza (single-player). Jego zadaniem będzie złapanie, poznanie i udokumentowanie aż 100 Bugsnaxów oraz zapoznanie się ze wszystkimi sekretami wyspy, na której żyją te zabawne stworzenia.

Tytuł w wielu miejscach przypomni nam Ape Escape czyli klasyka, który debiutował po raz pierwszy w 1999 roku. Jednocześnie deweloperzy poświęcą szczególną uwagę jak najlepszemu wykorzystaniu możliwości kontrolera DualSense. Pad od PS5 pozwoli między innymi poczuć, gdy na jedną z pułapek złapie się robak – haptyczne wibracje zapewnią odpowiednie wrażenia.

"Bieganie i odczuwanie różnych rodzajów terenu pod stopami podczas sprintu jest naprawdę fajne i dziwne."

W Bugsnax gracze wcielą się w dziennikarza, który otrzymał intrygujący film od poszukiwacza skarbów Elizabert Megafig. To właśnie on odkrył tajemnicze stworzenia Bugsnax - połączenie przekąski z robakami, po zjedzeniu którego nasze ciało ulega zmianie. Bohater trafia na wyspę i orientuje się, że Elizabert zaginął, więc naszym zadaniem będzie zebranie wszystkich Bugsnax oraz odnalezienie informatora.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/06/bugsnax_will_play_similarly_to_ape_escape_makes_full_use_of_ps5s_dualsense_controller

Tagi: Bugsnax pc ps4 PS5 Young Horses