Iza Łęcka Iza Łęcka 17.06.2020 07:36
Gran Turismo 7
2161V

Gran Turismo 7 zapewni zupełnie nowe doznania. PS5 pozwoli poczuć różnicę

Ryk wymuskanego do granic możliwości Ferrari w Gran Turismo 7 zaprezentuje zupełnie nowe doznania. Polyphony Digital jest jednym z zespołów, który planuje wydobyć i wykorzystać największe atuty PS5, by zapewnić jak najbardziej realistyczne doświadczenia.

Już wczoraj wspominaliśmy na portalu, że „Gran Turismo 7 skorzysta z prawie każdego udoskonalenia technologicznego” PS5 - Simon Rutter z Sony zapowiada niezwykłe doświadczenie dla wszystkich entuzjastów zmagań w GT, warto więc pochylić się nad jego wypowiedziami. Zapowiada się bowiem nie lada gratka dla graczy.

Wiceprezes wykonawczy PlayStation Europe zapowiedział, że Gran Turismo 7 zaoferuje czasy ładowania jakich nie będziemy mogli porównać do tych z przeszłości. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, PlayStation 5 posiada superszybki SSD stworzony na zamówienie Sony, który już w tytule Polyphony Digital pozwoli poczuć innowacyjną jakość.

„Czasy ładowania będą niczym w porównaniu z tym, co było w przeszłości.”

Oprócz niezwykle płynnej rozgrywki, produkcja wykorzysta wszystkie atuty dźwięku 3D. Deweloperzy zwrócili szczególną uwagę nie tylko na otaczający ryk silnika, ale wyraźne wyczucie różnic w maszynach:

„Siedząc w kokpicie, dźwięk 3D pozwoli usłyszeć gromki ryk Ferrari za tobą lub przed tobą, i możesz rozpoznać różnicę między tym a hałasem silnika Maserati.”

Odmienne doświadczenia zostaną zapewnione również dzięki kontrolerowi DualSense, który podczas rozgrywki pozwoli poczuć zmieniającą się nawierzchnię, a w trakcie wyścigów odczujemy inny nacisk na miękki pedału gazu względem sztywnego pedała hamulca lub skrzyni biegów. To wszystko jest możliwe dzięki adaptacyjnym triggerom – L2 i R2 mogą być dostosowane przez deweloperów, w wyznaczonym momencie posiadając odpowiednią blokadę.

Gran Turismo 7 od pierwszego zwiastuna zbiera pochwały od graczy, jednak wiele na to wskazuje, że najlepsze dopiero przed nami. Twórcy w kolejnych miesiącach opowiedzą o zawartości i zaprezentują czystą rozgrywkę, która powinna pokazać jakość jakiej oczekujemy. 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/gran-turismo-7-will-benefit-from-almost-every-ps5-tech-enhancement/

Tagi: Gran Turismo 7 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment