Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2020 18:58
Conan Exiles
1763V

Conan Exiles stało się niegrywalne dla wielu graczy. Twórcy zrezygnowali z rozgrywki offline

Ostatnie decyzje deweloperów odpowiedzialnych za Conan Exiles są niezrozumiałe dla wielu graczy. Twórcy zrezygnowali z rozgrywki offline i wdrożyli nowe zabezpieczenia, przez które wielu klientów nie może w ogóle cieszyć się rozgrywką.

Conan Exiles jest rozwijane od kilku lat i Funcom opublikował ostatnio 41 aktualizację. Deweloperzy usunęli zabezpieczenia Denuvo i zastąpili je „Funcom Live Services”. Wszystko na papierze brzmi nieźle, ale okazuje się, że duża część graczy nie może w ogóle połączyć się z serwerami. W dodatku deweloperzy zrezygnowali z rozgrywki offline.

Pierwotnie niedogodności z połączeniem zgłaszali gracze na PS4, ale tutaj deweloperom udało się wyeliminować błędy. Gorzej sytuacja wygląda na PC, ponieważ dla wielu graczy przeglądarka serwerów jest po prostu pusta. Deweloperzy wprowadzając Funcom Live Services postanowili, że teraz każdy musi zalogować się na serwery... Ale oczywiście bug sprawia, że nie wszyscy mogą liczyć na łatwy dostęp do infrastruktury deweloperów, więc dla części graczy Conan Exiles jest aktualnie niegrywalny.

Fani od razu zaczęli punktować Funcom, który zapowiedział, że Funcom Live Services zapewni „ulepszenie w przeglądarce serwerów”. Deweloperzy znają problem, szukają rozwiązania, ale aktualnie społeczność Conan Exiles nie otrzymała pozytywnych informacji dotyczących daty wdrożenia nowej aktualizacji.

Funcom jednocześnie pracuje także nad nowym tytułem z uniwersum Dune, ale deweloperzy nie przedstawili szczegółów premiery. Zespół cały czas rozwija Conan Exiles, ale jak widać – nie wszystkie nowości oferują oczekiwaną jakość.

Źródło: https://www.pcgamer.com/uk/conan-exiles-latest-update-breaks-the-server-browser-and-kills-offline-play

Tagi: conan exiles Deep Silver funcom