Iza Łęcka Iza Łęcka 27.04.2020 09:28
dune gra
689V

Dune od twórców Conan Exiles dopiero za kilka lat. Deweloperzy mają ambitny plan

Funcom nie zamierza zaoferować gry na podstawie uniwersum Dune w czasie bliskim filmowej premiery „Dune” Denisa Villeneuve'a. Zespół od początku celuje w wysoką jakość i chce zaskoczyć skalą, a tak ambitne plany wymagają sporego nakładu czasu.

Funcom od blisko dwóch dekad specjalizuje się w tworzeniu gier MMORPG, ale to Conan Exiles okazał się największym sukcesem studia. Tytuł na premierę nie błyszczał zawartością i jakością wykonania, jednak dzięki systematycznemu dopracowaniu, deweloperom udało się przygotować cenioną produkcję.

Pomimo posiadania praw do przygotowania kolejnej pozycji w uniwersum Conana Barbarzyńcy, studio pracuje nad projektem w uniwersum Dune. Dla wszystkich, którzy wyczekują już klimatycznej produkcji w uznanym uniwersum, mamy złą wiadomość. Nie możemy bowiem liczyć na szybką premierę – sytuację przybliżył Rui Casais, który zaznaczył, że choć skala tytułu będzie spora, to jednak prace znajdują się we wczesnej fazie projektowania.

„Największym, najbardziej ekscytującym i najambitniejszym z naszych projektów jest bez wątpienia Dune czyli gra survivalowa osadzona w otwartym świecie, nad którą pracujemy od uzyskania wyłącznych praw do tego fantastycznego IP. Jest to gra, do której pozostało jeszcze kilka lat, ale będzie ambitniejszą i solidniejszą wersją Conan Exiles we wszechświecie Dune, od początku tworzoną jako usługa."

Dyrektor generalny Funcom podkreślił, że to jego zespół ma wyłączność na kreowanie gier z serii. Wcześniej potwierdzono nawiązanie współpracy z wytwórnią Legendary, na mocy której do 2025 roku mają powstać trzy gry. Ponieważ filmowa adaptacja powieści Herberta zawita już pod koniec roku, deweloperzy nie zdążą ze swoją produkcją, która czerpałaby z zainteresowania panującego wokół „Dune” Denisa Villeneuve'a.

Źródło: https://playfront.de/dune-release-noch-jahre-entfernt-sagt-funcom/

Tagi: conan exiles Diuna DUNE funcom