Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2020 17:15
Xbox One konsola Microsoft
3902V

Xbox One ponownie ulepszony. Czerwcowa aktualizacja trafia do graczy

Microsoft nie skupia się wyłącznie na nowej generacji. Korporacja wciąż pamięta o Xboksie One i dzisiaj gracze mogą pobrać nową aktualizację. Firma zadbała o kilka nowych funkcji, które powinny zainteresować graczy.

Microsoft systematycznie ulepsza Xboksa One, a najnowsza aktualizacja właśnie ląduje na serwerach. Korporacja podkreśla, że tym razem zdecydowano się ułatwić zarządzanie cyfrowymi produkcjami.

Teraz na grach pojawią się dodatkowe kafelki, które będą określać, skąd posiadamy produkcję (Xbox Game Pass, Xbox Live Gold, EA Access) i gracze dzięki temu mają łatwiej zarządzać tytułami. W dodatku obok pseudonimów pojawi się teraz ikonka, która będzie informować o posiadanej subskrypcji.

Microsoft potwierdził także zmianę w Klubach – korporacja chce oddzielić fankluby od oficjalnych klubów i teraz obok tych drugich pojawi się oznaczenie. Pozwoli to graczom określić, które miejsca mogą oferować potwierdzone informacje i gdzie znajdziemy pomoc od przykładowo deweloperów.

Jak widać Microsoft wciąż dba o system Xboksa One, który nawet po premierze Xboksa Series X ma otrzymywać nowe aktualizacje. Będzie to spowodowane chęcią stworzenia jednego ekosystemu – korporacja z Redmond wciąż podkreśla, że  Xbox Series X to najpotężniejsza konsola na świecie, ale sprzedaż urządzenia nie jest w tym roku priorytetem.

Xbox One czerwiec 2020 - aktualizacja 1
Xbox One czerwiec 2020 - aktualizacja 2

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/06/16/xbox-june-2020-update-details/

Tagi: Microsoft xbox xbox one