Iza Łęcka Iza Łęcka 11.06.2020 07:00
xbox series x
5832V

Xbox Series X to „najpotężniejsza konsola w historii”. Microsoft pokazał zwiastun i podsumowuje informacje

Microsoft na około 24 godziny przed wydarzeniem PS5 The Future of Gaming opublikował nową notkę na blogu, zamieszczając jednocześnie w Sieci zwiastun Xboksa Series X. Amerykańska korporacja podsumowuje wcześniej przedstawione informacje i podkreśla moc  konsoli.

Microsoft opublikował artykuł „Wszystko, co musisz wiedzieć o Xboksie Series X oraz przyszłości Xboksa... Na razie”, który jest typowym zbiorem informacji dotyczących nowej konsoli Amerykanów.

W wiadomości zostało podkreślone między innymi, że Xbox Series X jest „najpotężniejszą konsolą do gier” i „daje deweloperom możliwość realizowania ich kreatywnych wizji oraz marzeń”. Microsoft kładzie akcent na „niespotykane dotąd 12 teraflopów mocy GPU” w urządzeniu. Nie brakuje również odniesień do sprzętowego ray tracingu Direct X, rozgrywki w 120 klatkach na sekundę, szybkiego wznawiania rozgrywki czy też pracy 15 zespołów Xbox Game Studios, które reprezentują wachlarz twórców z całej branży, a dzięki technologii Xboksa mogą realizować swoje pomysły i wizje. W szczegółach nie mogło zabraknąć wzmianki o Wstecznej Kompatybilności, która pozwoli grać w gry z czterech generacji oraz wsparciu Xbox Game Pass, Xbox Live i Project xCloud, nastawionych przede wszystkim na graczy.

Tekst stanowi konkretne podsumowanie informacji, jednak warto zauważyć, że Microsoft określa teraz Xboksa Series X mianem „najpotężniejszej konsoli w historii”. Wcześniej włodarze korporacji z Redmond informowali o „najpotężniejszym Xboksie w historii”.

Data publikacji omawianego tekstu wydaje się jak najbardziej uzasadniona. Dzisiaj zobaczymy gry zmierzające na PS5, a zgodnie z plotkami dotyczącymi wydarzenia, Sony skupi się niemal wyłącznie na next-genowych tytułach. Ze strony Microsoftu podobny pokaz powinien odbyć się w lipcu, wtedy to będziemy świadkami przedstawienia tytułów opracowywanych przez Xbox Game Studios.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/06/10/everything-you-need-to-know-about-the-future-of-xbox/

Tagi: Microsoft xbox xbox series x