Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.06.2020 09:27
Tony Hawk's Pro Skater
1416V

Tony Hawk's Pro Skater 1+2. "To przerosło moje wyobrażenia" - Tony Hawk opowiada o remake'ach

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 zapowiada się rewelacyjnie. To pełnoprawny remaster kultowych gier o jeździe deskorolką, które debiutowały jeszcza na pierwszym PlayStation. 

Temat powstawania remake'a Tony Hawk's Pro Skater 1+2 postanowił skomentować sam tytułowy sportowiec. Tony Hawk wspomina, że dyskusje o takim projekcie odbywały się od długich lat. W końcu, przy okazji, przeprowadzania akcji charytatywnej, temat podjął prezes Activision, Bobby Kotick. CEO zaproponował Tony'emu Hawkowi, aby stworzyć remake pierwszych odsłon Pro Skatera z PSOne.

"Byłem naprawdę wdzięczny, bo wiedziałem, że to jest odpowiedź na wieloletnie prośby hardkorowych fanów. Sam nie mogę uformować zespołu deweloperskiego, by to przeprowadzić. Activision musiało się w to zaangażować. (...) Poziom detali jest niewiarygodny. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Warehouse w pełnej skali nie mogłem uwierzyć w to, co widzę. To przerosło moje wyobrażenia. (...) Ludzie nie zdają sobie sprawy myśląc o pierwszych grach jak niską rozdzielczość oferowały te tytuły. (...) Popełniliśmy może kilka błędów tworząc gry w przeszłości, ale myślę, że remake odwróci negatywną tendencję. Bawię się niesamowicie dobrze grając w to obecnie, przypominając sobie stare triki i zdolności" - powiedział Tony Hawk.

Co tu dużo mówić - Activision pokazało już, że z dużym pietyzmem podchodzi do tematu remake'ów klasyków z PSOne, więc można być spokojnym o jakość również tego projektu.

Przypominam, że niedługo obejrzymy też długi dokument o tworzeniu serii Tony Hawk. Zajawkę tej produkcji możecie znaleźć tutaj.

Źródło: YouTube

Tagi: Activision psone tony hawk Tony Hawk's Pro Skater 1 2 Tony Hawk's Pro Skater 1+2 Vicarious Visions