Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.06.2020 13:04
Cygni na PS5, XSX
749V

Cygni: All Guns Blazing zmierza na PS5, XSX i PC. Strzelanka na pierwszym gameplayu

Kolejni deweloperzy dołączają do firm tworzących zupełnie nowe IP na next-geny. Wiemy już, że na PlayStation 5 i Xbos Series X zmierza Cygni: All Guns Blazing.

Cygni to arcade'owa strzelanka, w dawnym stylu - z wertykalnie scrollowanym ekranem. Zamiast grafiki 2D jak w starych pozycjach tego typu studio KeelWorks zapewnia całkiem atrakcyjną oprawę wizualną (choć powiedzmy sobie szczerze - do poziomu, jakiego oczekiwalibyśmy od PS5 czy Xbox Series X, trochę tu brakuje).

Wiadomo już, że sterowanie w Cygni: All Guns Blazing opracowano w twin-stickowej konwencji. Deweloperzy zapowiadają obecność w produkcji licznych cutscenek i fabularnej narracji. W grze szczególne znaczenie mają robić "epickie walki z gargantuicznymi bossami". Nasz statek-myśliwiec będziemy mogli też w CYGNI znacząco udoskonalać, korzystając z nowych tarcz, broni (np. głowic atomowych, energetycznych działek( i wszelkiego rodzaju power-upów.

Poniżej znajdziecie pierwszy udostępniony gameplay z Cygni. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy dojdzie do premiery. Studio KeelWorks nie podało jeszcze nawet okienka wydawniczego. Wiadomo natomiast na pewno, że gra trafi w pierwszej kolejności na PC, a później na PS5 i XSX. Powstawanie gry w wersji na PS5 ujawnił w zeszłym miesiącu Official PlayStation Magazine.

Źródło: https://www.psu.com/news/cygni-all-guns-blazing-for-ps5-is-a-high-quality-stunning-shoot-em-up/

Tagi: cygni pc PS5 steam XSX