Iza Łęcka Iza Łęcka 15.06.2020 13:36
Frostpunk: The Board Game
419V

Frostpunk: The Board Game zapowiedziane. Przerażająca zima powróci w formie planszówki

Frostpunk zostanie rozbudowany nie tylko przez ostatni, duży dodatek do gry wideo. IP doczeka się kolejnej odsłony, którą w tym przypadku jest gra planszowa. Konkrety dotyczące nowej produkcji zapowiadają się obiecująco.

11 bit studios powraca do współpracy z twórcami gier planszowych. Po dopracowanej, bardzo wciągającej i wzbudzającej spore emocje planszówce This War of Mine, którą miałam przyjemność recenzować, nadszedł dogodny czas dla kolejnego uniwersum.  Frostpunk: The Board Game zapewni „ciężkie, moralne wybory, strategiczną rozgrywkę, napędzaną emocjami narrację i śnieg”. Zmagania na planszy będą bazować na rozwiązaniach doskonale znanych z gry wideo.

Produkcja „bez prądu” opiera się na założeniach znanych z pierwowzoru 11 bit studios, jednak przy powstaniu nowego tytułu czynny udział weźmie zespół Glass Cannon Unplugged – ekipa złożona z weteranów rynku gier “tabletop”. Wśród twórców planszówki znajdą się Jakub Wiśniewski (twórca planszowej adaptacji This War of Mine), Michał Ozon (były COO wydawcy gier planszowych firmy Phalanx) oraz Adam Kwapiński (światowej klasy designer, mający na koncie takie tytuły jak Nemesis i Lords of Hellas).

Frostpunk: The Board Game to gra przeznaczona maksymalnie dla czterech graczy, którzy wcielą się w liderów ocalałych kolonii:

„Zadaniem liderów będzie efektywne zarządzenie zarówno infrastrukturą jak i mieszkańcami. Trzon rozgrywki pozostanie brutalny, złożony oraz naszpikowany wyzwaniami, przy jednocześnie łatwych do opanowania zasadach.”

Twórcy zapewniają, że rozumieją naturę i klimat pierwowzoru, a ich głównym celem jest zaadaptowanie wszystkich charakterystycznych elementów Frostpunka i przeniesienie ich na planszę. Gracze mogą mieć pewność, że doświadczą różnorodnych reakcji na wydarzenia i żądań członków społeczności, które uprzyjemnią zmagania.

Jesienią Frostpunk: The Board Game trafi na Kickstarter.  Pamiętajcie, że 11 bit studios wciąż rozwija główną grę – wcześniej informowaliśmy o Frostpunk: On the Edge.

Źródło: Informacja prasowa: 11 bit studios

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk planszówka