Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.06.2020 10:30
Wiedźmin 2 nowe szczegóły
2833V

Wiedźmin od Netflix z nowymi szczegółami! Producentka serialu potwierdza wielu wiedźminów

Choć ostatnio wieści na temat serialowej adaptacji przygód Geralta nieco ucichły, to posucha informacyjna wreszcie dobiegła końca, a Lauren Hissrich podzieliła się kilkoma ciekawymi szczegółami.

Serial "Wiedźmin" od Netflixa jest bez wątpienia jedną z głośniejszych produkcji ubiegłego roku. Ekranizacja powieści Andrzeja Sapkowskiego wywołała ogromny szum i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Nie dziwi więc, że bardzo szybko zapowiedziano kontynuację przygód w drugim sezonie. Plany kręcenia pokrzyżowała pandemia, ale najnowsze doniesienia sugerują, że aktorzy już niedługo powrócą na plan

Na temat nadchodzącego sezonu wypowiedziała się sama shorunnerka, Lauren S. Hissrich. W wywiadzie odniosła się do tego, co jest jej ulubionym elementem w drugiej części serialowego "Wiedźmina":

Prawdopodobnie moim ulubionym dodatkiem do 2. Sezonu są nowi wiedźmini. Naprawdę, w 1. Sezonie poznaliśmy Geralta, który jest najbardziej znanym przykładem wiedźmina. Był jeszcze Remus,  który właściwie szybko umiera. Chodzi o to, aby cofnąć Geralta do jego korzeni i nauczyć, skąd pochodzi, jaka jest jego historia oraz sens rodziny. 

Wygląda na to, że tym razem wiedźmini będą mieli znacznie więcej głębi, niż dotychczas. Nie będą wyłącznie od chlastania przeróżnych monstrów

Kiedy mówię o„ Wiedźminie ”, zawsze mówię o tym, jak te trzy postacie spotykają się - Geralt, Ciri i Yennefer... Jako rodzina. To dla mnie najważniejsza część serii. Kiedy zaczynasz wyobrażać sobie czyjąś rodzinę, musisz także zrozumieć jej genezę.

Czasami jest to matka i ojciec, czasem krewni. Dla Geralta to jego bracia, to całe bractwo wiedźminów. Dlatego bardzo się cieszę, że będziemy mogli po raz pierwszy spotkać Vesemira i wszystkich tych mężczyzn, z którymi wychowywał się od najmłodszych lat.

O większej roli kolejnych wiedźminów mówiło się od dawna i już na początku tego roku poznaliśmy choćby aktora, który wcieli się we wspomnianego Vesemira. Dobrze jest jednak dostać oficjalne potwierdzenie tego, że znacznie większą uwagę przyłoży się do samego zakonu. 

Źródło: https://comicbook.com/gaming/news/the-witcher-showrunner-teases-debut-vesemir-witchers-season-2/

Tagi: lauren s. hissrich netflix wiedźmin wiedźmini