Iza Łęcka Iza Łęcka 03.06.2020 09:46
Wiedźmin Netflix Geralt
921V

Wiedźmin wkrótce powróci na plan. Netflix przygotowuje się do wznowienia produkcji serialu

Ekipa „Wiedźmina” platformy Netflix przygotowuje się do powrotu na plan. Już w przyszłym miesiącu Henry Cavill może wykorzystać strój Geralta, by nakręcić kolejne sceny do drugiego sezonu historii przygotowanej na podstawie uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Aktorzy będą musieli przestrzegać jednak nowych reguł.

Redakcja Redanian Intelligence otrzymała nowe informacje dotyczące prac na planie „Wiedźmina”. Od marca aktorzy musieli zaprzestać nagrywania nowych scen do drugiego sezonu, tymczasem wiele na to wskazuje, że już wkrótce Henry Cavill z całą obsadą powrócą do przygotowywania serialu.

Arborfield Studios, główny ośrodek produkcji Wiedźmina w Wielkiej Brytanii, wznowi działalność w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Niestety, nie oznacza to, że ekipa Netflixa będzie mogła od razu ruszyć z pracami - obecnie mówi się o rozpoczęciu drugiego okresu przedprodukcyjnego.

Brytyjski The Guardian podkreśla, że po zakończeniu etapu przygotowań, aktorzy takich produkcji jak „The Batman”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 3”, „Jurassic World 3” oraz „Wiedźmin” powrócą na plan. Nowa sytuacja wymagać jednak będzie nowych zasad bezpieczeństwa - pracownicy zostaną zmuszeni do „przestrzegania wytycznych dotyczących ochrony przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa”.

Produkcja drugiego sezonu „Wiedźmina” ruszy w lipcu lub sierpniu. Zgodnie z pierwotnymi planami miesiące wakacyjne miały być czasem, kiedy Netflix zakończy prace nad historią.

Dziennikarze Redanian Intelligence wspominają również o dacie premiery – nowe odcinki „Wiedźmina” mogą zostać udostępnione w lipcu lub sierpniu 2021 roku. Wcześniej informatorzy mówili o lipcowym debiucie.

Źródło: https://redanianintelligence.com/2020/06/02/the-witcher-season-2-to-resume-production-with-filming-following-later-on/

Tagi: Netflix wiedźmin Wiedźmin 2 wiedźmin netflix