Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.06.2020 09:12
Unreal Engine w grach
1109V

Unreal Engine. Epic Games chwali się grafiką w nowych grach

Epic już pracuje intensywnie nad Unreal Engine 5, który wg ostatnich informacji został specjalnie przeprojektowany, by lepiej dopasować go do specyfikacji nadciągającego PS5. Póki co oczywiście zostajemy jednak w temacie obecnej na rynku technologii.

Rzeczona technologia to oczywiście Unreal Engine 4, który napędza wiele rozpoznawalnych tytułów, wydawanych w ostatnich latach.

Epic Games postanowiło przypomnieć w efektownym zwiastunie o grach, które skorzystały z narzędzi i środowiska Unreal Engine. Ostatnim dobrym przykładem wykorzystania Unreal Engine 4 jest Final Fantasy VII Remake. Z jednej strony gra zapewnia niesamowitą oprawę podczas walk i cutscenek. Jednocześnie roleplay od Square Enix obnażył też pewne problemy, jakie napotykają deweloperzy przy tworzeniu gier w oparciu o tę technologię (np. streamowanie tekstur).

W filmiku pojawiają się materiały m.in. z Final Fantasy VII Remake, The Outer Worlds (które doczekało się już niestety nie najlepiej wykonanej konwersji na Switch), Gears 5, Borderlands 3, Star Wars Jedi: Fallen Order, Bleeding Edge, Godfall, Dauntless, MotoGP 20, Kingdom Hearts III, Atomic Heart (miejmy nadzieję, że prace nad tym tytułem zostaną dokończone).

Źródło: YouTube

Tagi: demo Epic Games tech demo Unreal Engine