Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.04.2020 22:30
PUBG żołnierz walka
754V

PUBG na konsolach otrzyma boty, by nowi gracze mogli kogoś zabijać

PUBG nie osiąga już rekordowych wyników, ale twórcy wciąż walczą o zainteresowanie graczy i chcą teraz zapewnić lepszy start młodym adeptom Battle Royale. W konsolowym wydaniu produkcji pojawią się boty, których zadaniem będzie ułatwienie rozgrywki.

W gatunku Battle Royale mamy kilka naprawdę mocnych tytułów, ale PUBG wciąż angażuje graczy – dzisiaj na Steam w kluczowym momencie na serwerach zalogowało się ponad 560 tysięcy fanów gatunku. Nie wiemy, jak statystyki wyglądają na konsolach, ale najwidoczniej dobrze, ponieważ twórcy wciąż znajdują chęci na rozwijanie tytułu.

PUBG Corporation wpadło na nietypowy pomysł i postanowiło wykorzystać na PlayStation 4 oraz Xboksie One system znany z urządzeń mobilnych. Twórcy dostrzegli problem nowych graczy, którzy przez długi czas nie potrafią zadać obrażeń przeciwnikom, więc postanowili wykorzystać boty. Identycznie jak w wersji na smartfony i tablety, podczas starć natrafimy na SI, które będzie znacznie łatwiej wyeliminować. Twórcy przez kolejne aktualizacje będą ulepszać boty i poprawiać ich jakość dostosowując do realiów rozgrywki.

Trzeba przyznać, że jest to dość nietypowa forma „pomocy” graczom, ponieważ studio zamiast zapewnić początkującym wspólne lobby, wolą wrzucić do rozgrywki dodatkowe boty. To oczywiście pozytywnie wpłynie na doświadczenie zainteresowanych, ale nie jestem pewien, czy nauczy ich odpowiednich reakcji.

PUBG Corporation ostatnio zapewniło Fantasy Battle Royale, a później zapowiedziało kolejne nowości, więc jak widać PlayerUnknown's Battlegrounds wciąż ma pomysły na rozbudowanie gry.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/04/26/pubg-bots-consoles/

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds