Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2020 14:41
Xbox Logo
2007V

Xbox wykroczy poza konsole. Microsoft chce zapewnić rozrywkę na różnych urządzeniach

Microsoft skupia się teraz na premierze Xboksa Series X, ale korporacja myśli znacznie szerzej. Marka Xbox w przyszłości nie będzie łączona wyłącznie z konsolami, ale gracze nie muszą martwić się o standardowe urządzenia do rozgrywki.

Już pod koniec roku na rynku zadebiutuje Xbox Series X, ale Microsoft nie myśli wyłącznie o sprzedaży konsoli. Korporacja zdaje sobie sprawę, że w aktualnej sytuacji nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na next-gena, dlatego zdecydowano się wciąż wspierać aktualną generację.

Microsoft ma jednak jeszcze jeden plan – Xbox w przyszłości nie będzie utożsamiany wyłącznie z konsolą. Phil Spencer podczas rozmowy z dziennikarzem Wired wspomniał, że marka będzie coraz mocniej utożsamiana z usługą. Firma nie chce zapewniać rozrywki wyłącznie na jednym sprzęcie, a może to zrobić przez zapewnienie gier na różnych urządzeniach.

Szef marki Xbox wspomniał o platformie Netflix: możemy oglądać filmy i seriale na różnych sprzętach (przykładowo konsola, smartfon, telewizor) i później bez problemu podzielimy się swoimi wrażeniami. Nie musimy posiadać tego samego urządzenia, by cieszyć się grą.

Oczywiście gracze nie powinni się martwić o „świat bez konsol”, ponieważ takie maszyny to nadal opcja, gdzie można włączyć oczekiwane tytuły:

„Sądzę, że przez długi czas będzie istniał świat, w którym ludzie będą chcieli grać na telewizorze, a my jesteśmy do tego zobowiązani i będziemy dostarczać wspaniałych doświadczeń konsolowych. Nie sądzę, aby Xbox Series X był naszą ostatnią konsolą. Myślę, że zrobimy więcej konsol, żeby ta wspaniała rozgrywka na telewizorze działała i była zachwycająca.”

Warto wspomnieć, że ostatnio pojawiły się informacje, według których Xbox Game Pass pojawi się na telewizorach Samsunga.

Źródło: https://gamingbolt.com/xboxs-future-goes-beyond-consoles-says-phil-spencer

Tagi: Microsoft Phil Spencer Xbox