Iza Łęcka Iza Łęcka 10.06.2020 08:49
The Last of Us Part II Reklama
2254V

Twórcy The Last of Us 2 faktycznie bez zgody wykorzystali utwór piosenkarki. Neil Druckmann przeprasza

Neil Druckmann odniósł się do oskarżeń Lotty Kestner, która stwierdziła, że w reklamie telewizyjnej The Last of Us 2 wykorzystano jej wersję utworu „True Faith”. Reżyser i scenarzysta gry potwierdził wpadkę i przeprosił artystkę.

Na początku miesiąca Lotte Kestner opublikowała na Twitterze wiadomość, w której nawiązała do najnowszej reklamy The Last of Us Part II. Piosenkarka stwierdziła, że Naughty Dog wykorzystało jej wersję covera utworu „True Faith”, jednocześnie podkreślając, że deweloperzy nie poprosili ją o zgodę.

Studio długo nie komentowało oskarżeń, jednak w jednej ze swoich ostatnich wiadomości Neil Druckmann potwierdził zdarzenie. Twórca stwierdził, że jego zespół popełnił błąd i przeprosił artystkę:

Lotte Kestner odniosła się do słów reżysera i scenarzysty The Last of Us 2 podkreślając, że jest bardzo dumna, że jej praca znalazła się w tak niesamowitym projekcie. Na koniec podziękowała Neilowi, Naughty Dog oraz Sony.

Już w najbliższy piątek poznamy ostateczne opinie dotyczące The Last of Us 2. Dziennikarze przedstawią swoje wrażenia z gry, tym samym rozpoczynając ostatni etap promocji tytułu. Sony wkrótce przedstawi premierowy zwiastun, który w pewien sposób będzie stanowił ukoronowanie intensywnej kampanii marketingowej.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/last-of-us-2-dev-apologizes-for-using-an-artists-s/1100-6478219/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II