Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.06.2020 15:09
The Last of Us 2 Ellie
2503V

Twórcy The Last of Us 2 oskarżeni o plagiat utworu. Fani gry są innego zdania

W najnowszej reklamie The Last of Us 2 pojawił się fantastyczny utwór, który został ubarwiony przez śpiew głównej bohaterki. Wielu graczy doceniło ten motyw, ale Lotte Kestner uważa, że osoba odpowiedzialna za materiał ukradła jej pracę.

Kampania marketingowa The Last of Us Part II trwa w najlepsze i wczoraj wydawca opublikował rozszerzoną reklamę telewizyjną. Wielu graczy chwaliło materiał za świetny utwór, który przypadł do gustu wielu fanom Naughty Dog.

Pracę studia zobaczyła także Lotte'a Kestner, która oskarżyła Naughty Dog o wykorzystanie jej pracy bez zgody. Zdaniem wokalistki twórcy wspomnianej reklamy zabrali fragment jej oficjalnego covera piosenki „True Faith” – autorka jest przekonana, że jest to jej praca, ponieważ w oryginale nie znajduje się urywek, który właśnie został wykorzystany przez autora spotu.

W reklamie (45 sekunda) usłyszycie nucący wokal, który pojawia się właśnie w pracy Kestner (3 minuta i 30 sekunda), ale nie znalazł się on w oryginalnej piosence.

Sprawa pod względem prawnym nie jest łatwa do interpretacji, ponieważ możemy podejrzewać, że Naughty Dog skierowało prośbę o wykorzystanie utworu do zespołu New Order (autorów oryginalnego „True Faith”) i ktoś omyłkowo (lub specjalnie?) zdecydował się na fragment, za który nie odpowiadała kapela, a właśnie Kestner.

Na Twitterze wybuchła oczywiście burza, ponieważ fani gry podkreślają, że jest to wyłącznie cover, a w dodatku Naughty Dog na pewno otrzymało zgodę na wykorzystanie samego utworu. Sony oraz deweloperzy aktualnie nie zabrali głosu w tej sprawie.

Nie możecie się doczekać The Last of Us 2? Sprawdźcie nasze wrażenia, opinię o najnowszej wersji czy też omówienie nowych mechanik.

Źródło: https://www.ign.com/articles/last-of-us-part-2-new-order-true-faith-cover?

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II