Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.06.2020 14:43
PS5 ma otrzymać największą grę w historii Housemarque
1234V

PS5 ma otrzymać największą grę w historii Housemarque. Twórcy szykują się do pokazu

Housemarque od dawna pracuje nad tajnym tytułem. Twórcy porzucili inne projekty, by rozwijać „największą grę w swojej historii” i według najnowszych plotek: autorzy rozwijają produkcję startową dla PS5. Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to będziemy mogli mówić o powtórce z rozrywki.

Już w styczniu informowałem naszą społeczność o nowej grze AAA od Housemarque. Twórcy Super Stardust, Resogun, Nex Machina i Matterfall oficjalnie zamrozili swoje wszystkie projekty i potwierdzili prace nad tajną grą AAA. Deweloperzy informowali, że współpracują z tajemniczym wydawcą od dawna, co sugerowało rozwój gry dla PS5.

Teraz redakcja Gamereactor otrzymała podobną wiadomość. Zdaniem dziennikarzy, Housemarque rozwija nowe IP i wydawcą gry będzie Sony. Produkcja ma trafić na PlayStation 5 w dniu premiery urządzenia, więc i pozycji powinniśmy o niej usłyszeć na zbliżającej się imprezie.

Housemarque dotychczas nie potwierdziło jakichkolwiek informacji dotyczących projektu, ale deweloperzy przez lata współpracowali z Sony nad kilkoma produkcjami. To właśnie Resogun był dostępny na premierę PS4.

Finskie studio dotychczas pracowało głównie nad mniejszymi projektami, jednak to właśnie nowy projekt jest pierwszą wysokobudżetową grą przygotowywaną przez Housemarque.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/06/09/resogun-dev-housemarque-ps5-launch-title/

Tagi: Housemarque PlayStation 5 plotka PS5