Iza Łęcka Iza Łęcka 09.06.2020 12:31
Netflix
4488V

Netflix Polska ze skromną ofertą. Polacy otrzymują mniej zawartości niż mieszkańcy Boliwii, Gwatemali czy Peru

Najnowszy raport dotyczący zawartości na platformie Netflix dobitnie prezentuje z jak skromnej oferty aktualnie mogą korzystać Polacy. Subskrybenci z naszego kraju otrzymują dostęp do zaledwie 3398 filmów i seriali, podczas gdy najbogatsza oferta zawiera 5879 produkcji.

Netflix systematycznie rozwija katalog produkcji dostępnych w naszym kraju, choć nie oznacza to wcale, że polska oferta może się równać z tą dostępną przykładowo w Stanach Zjednoczonych czy Boliwii. Według raportu przygotowanego przez Surfshark, w Polsce możemy oglądać 3398 produkcji, w tym 2317 filmów i 1081 seriali. Średnia ocen katalogu wynosi 6.98 (zgodnie z IMDB).

Pod względem zawartości Netflix Polska uplasował się na 55 miejscu w rankingu. Dostęp do bardziej rozbudowanego zestawienia produkcji mają między innymi mieszkańcy Włoch (3526), Boliwii (3607), Kostaryki (4115), Gwatemali (4117), Kenii (4612) czy też Wielkiej Brytanii (5673), Kanady (5730) lub Stanów Zjednoczonych (5879). Trzy ostatnie kraje (USA, Kanada, UK) stanowią czołówkę owego zestawienia.

Warto podkreślić, że Polacy posiadają także jedną z najgorszych jakościowo ofert – średnia ocen na IMDB to zaledwie 6,98. Choć gorsze rezultaty osiągają seriale i filmy dostępne w ramach usługi w Wielkiej Brytanii, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych, abonenci ze wszystkich wspomnianych krajów mają dostęp do znacznie bardziej rozbudowanego katalogu. Jak wiadomo, im większa baza, tym trudniej osiągnąć wyższą średnią. W zestawieniu ocen IMDB, polska oferta znajduje się na 66 miejscu.

Z ciekawostek przedstawionych w raporcie można wyróżnić jeszcze następujące informacje: subskrybenci z Korei Południowej mogą zobaczyć aż 109 filmów nagrodzonych Oscarem (24 więcej od 2. w zestawieniu Szwajcarii), ale za to w Tajlandii, Malezji, Korei Południowej, Indonezji, Singapurze czy na Filipach znajdziemy najwięcej produkcji, które zdobyły nagrody Emmy (35). W Gruzji widzowie korzystają z najmniejszego katalogu (2116 produkcji, 1388 filmów i 728 seriali).

Pełną treść raportu znajdziecie na witrynie Surfshark, natomiast jeżeli lubicie sprawdzać nowości dostępne na platformie Netflix, zapraszamy do recenzji nowych filmów: "Ostatni skok w historii USA" oraz "Córka boga".

Źródło: https://surfshark.com/best-rated-netflix-shows-and-movies

Tagi: Netflix netflix oferta netflix polska