Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.06.2020 21:18
The Last of Us 1 Ellie i Joel
833V

Serial The Last of Us ma pierwszego reżysera. Neil Druckmann potwierdził wiadomość

Neil Druckmann potwierdził krążące w Sieci plotki i zapowiedział reżysera odpowiedzialnego za pilot serialu „The Last of Us”. Sony oraz HBO nie oszczędzają i ponownie sięgają po znane nazwisko. Johan Renck dołączył do twórców.

Prace nad serialem „The Last of Us” ruszą dopiero po premierze The Last of Us 2, ale nie oznacza to, że Sony oraz HBO nie szukają już odpowiednich osób, które pomogą w zrealizowaniu wielkiej wizji. Już wcześniej potwierdziliśmy, że Neil Druckmann (scenarzysta i dyrektor kreatywny dwóch części gry) oraz Craig Mazin (scenarzysta „Czarnobyla”) zajmą się stworzeniem historii, ale teraz możemy potwierdzić pierwszego reżysera.

Prolog serialu „The Last of Us” zostanie przygotowany przez Johana Rencka, czyli zdobywcę nagrody Emmy za „Najlepszą reżyserię serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego” za „Czarnobyl”.

Twórca miał okazje pracować nad wieloma znanymi produkcjami – „The Walking Dead”, „Breaking Bad”, „Wikingowie”, „Złodzieje diamentów”, ale często opracowywał 1-3 odcinki. Jego największym aktualnie sukcesem jest wspomniany „Czarnobyl”.

Prace nad serialem dopiero ruszą, ale już nawet teraz możemy liczyć na ciekawe informacje, które pokazują, że Sony oraz HBO chcą zadbać o wysoką jakość produkcji. W sumie nie jest to nic specjalnie dziwnego – po premierze The Last of Us 2 (w piątek nasza recenzja!) oczekiwania fanów będą na pewno bardzo wysokie.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/chernobyl-director-johan-renck-helm-last-us-pilot-hbo-1297489

Tagi: Naughty Dog SCE the last of us