Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.06.2020 20:03
PS5 Sony PlayStation 5
2666V

PS5 pozwala „robić rzeczy niemożliwe na innych platformach”

Sony szykuje się do wielkich prezentacji PS5. Firma wciąż w należyty sposób nie zainicjowała „Drogi do PlayStation 5”, ale kolejny tygodnie będą niezwykle interesujące dla fanów marki PlayStation. W sprawie PlayStation 5 wypowiedział się jeden z deweloperów, który jest przekonany, że japoński next-gen pozwoli twórcom na wykonanie wyjątkowych rzeczy.

Już w najbliższy czwartek mamy zapoznać się z next-genowymi grami zmierzającymi na PlayStation 5. Sony wciąż nie potwierdziło daty wydarzenia, ale szczegóły pokazu zostały zdradzone przez reklamę. Japoński producent może dla nas szykować bardzo ciekawą końcówkę tygodnia – w końcu w piątek zapoznamy się z recenzjami The Last of Us 2.

W sprawie urządzenia wypowiedział się kolejny deweloper, który miał wcześniej okazję pracować dla Sony. Zdaniem Matta (twórca ukrywa się pod takim pseudonimem na forum ResetEra) japoński producent przygotował naprawdę wyjątkowy sprzęt.

Twórca miał okazję pracować na obu next-genach i choć Microsoft zapewnił świetny dysk SSD z dopracowaną konfiguracją I/O, a samo urządzenie to „ogromny postęp w porównaniu do czegokolwiek, co mieliśmy wcześniej”, to jednak Sony zagwarantowało coś jeszcze lepszego.

„Ale dla porównania, I/O od PS5 wygląda tak, jakby było przygotowane dla ulepszonej konsoli skoncentrowanej na I/O, która miałaby zadebiutować za 4 lata”

Twórca porównuje tutaj sytuację z aktualnej generacji, gdy otrzymaliśmy PlayStation 4 Pro i Xboksa One X, ale tym razem ta „aktualizacja” będzie dostępna od razu i jest skoncentrowana na jednym elemencie.

„Mówiąc prostym językiem, jest to zupełnie inny poziom. I tak, to pozwala robić rzeczy niemożliwe na innych platformach.”

Matt pokreśla, że obie konsole nowej generacji korzystają z dysków SSD, co zapewni „ogólny postęp w projektowaniu gier na różnych platformach”, bo każda gra, a nawet każdy gracz z tego skorzysta.

Źródło: https://respawnfirst.com/ps5-io-is-on-another-level/

Tagi: PlayStation 5 PS5 Sony