Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.06.2020 17:08
NFS Criterion Games
2696V

Need for Speed na PS5 i Xbox Series X oficjalnie w produkcji. NFS Heat zmierza do EA Access i kończy żywot

Criterion Games przychodzi z dobrą i złą wiadomością. Doświadczone studio rozwija już next-genowego Need for Speeda, ale Need for Speed Heat kończy swój żywot. Wkrótce gra otrzyma ostatnią aktualizację, która jednak ucieszy wielu graczy.

Electronic Arts potwierdziło zmianę związaną z serią Need for Speed już w lutym, ale dopiero teraz Criterion Games przywitało się z graczami. Matt Webster, dyrektor generalny studia, potwierdził właśnie, że jego zespół pracuje nad wyścigami dla nowej generacji, które mają zaprezentować „unikalny punkt widzenia Criterionu, niezrównany klimat i wysoką jakość innowacji”. Te wszystkie elementy wyznaczą nową przyszłość dla serii NFS.

Teraz Criterion Games rozwija to IP, ale deweloperzy nie zamierzają tracić czasu na Need for Speed Heat. To właśnie z tego powodu już 9 czerwca zadebiutuje ostatnia aktualizacja do gry, która przyniesie cross-platformowe wyścigi. Gracze otrzymają opcję wybrania, czy chcą ścigać się z kierowcami z innych urządzeń. 

To jednak nie koniec informacji o NFS: Heat, ponieważ już 16 czerwca tytuł przyjedzie do EA Access i Origin Access. Wszyscy gracze otrzymają możliwość sprawdzenia pozycji za pomocą abonamentu.

Matt Webster w specjalnej wiadomości dla społeczności Need for Speeda wielokrotnie podkreślił, że zamierza „łączyć graczy” i „zjednoczyć społeczność” uniwersum. Jednak na pełną zapowiedź przyjdzie nam zaczekać. Aktualnie Electronic Arts skupia się na zbliżającym EA Play Live 2020.

Źródło: https://www.ea.com/en-gb/games/need-for-speed/need-for-speed-heat/news/need-for-speed-shifts-gears-into-the-future

Tagi: criterion games Electronic Arts need for speed