Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2020 14:07
Need for Speed Criterion Games
2932V

Need for Speed wraca w ręce studia Criterion Games. Ghost Games zajmie się technologią

Need for Speed od Ghost Games to przeszłość. Electronic Arts ponownie postanowiło zmienić deweloperów odpowiedzialnych za rozwój wyścigów. Teraz Criterion Games ma pracować nad nowymi produkcjami z szybkimi samochodami w roli głównej.

Electronic Arts ponownie zdecydowało się zmienić studio, które zajmie się rozwojem serii Need for Speed. Do łask wraca Criterion Games – Brytyjczycy wcześniej przygotowywali takie hity jak Burnout, Black i opracowali dwie części NFS-a: Need for Speed: Hot Pursuit (2010) i Need for Speed: Most Wanted (2012). Po tym drugim tytule deweloperzy zostali zrzuceni na drugi plan i pomagali już tylko przy kolejnych projektach wewnętrznych zespołów Electronic Arts.

Twórcy z Criterion Games ostatnie pięć lat byli wyłącznie studiem pomocniczym, ale według oficjalnej informacji – to oni wprowadzą serię Need for Speed w nową generację. Trzeba jednak zaznaczyć, że Electronic Arts chce mocno rozwinąć zespół. Niestety – kosztem Ghost Games.

Need for Speed od Criterion Games

Szwedzkie Ghost Games, które opracowało cztery ostatnie części serii Need for Speed i pracowało nad uniwersum od 2013 roku, będzie teraz „centrum inżynieryjnym”. Twórcy zostaną przemianowani na EA Gothenburg i będą rozwijać technologie, które pomogą wszystkim zespołom Electronic Arts.

Nie jest to przypadek, ponieważ w zespole Ghost Games znajduje się część projektantów, którzy opracowali Frostbite. Niektórzy deweloperzy zostaną przerzuceni na inne studia (między innymi Criterion Games), ale 30 stanowisk jest zagrożonych i twórcy mogą zostać zwolnieni.

Jednym z problemów jest lokalizacja – utalentowani programiści nie chcieli przeprowadzać się do szwedzkiego Göteborg. Electronic Arts próbowało ściągać do zespołu doświadczonych deweloperów, jednak szefowie zdali sobie sprawę, że coraz trudniej utrzymać w Szwecji stabilny i mocny zespół.

Aktualnie nie znamy nowej gry Criterion Games, ale możemy podejrzewać, że zespół rozwija już Need for Speed dla PS5, Xbox Series X i PC.

Sprawdźcie informacje dotyczące serii NFS:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-02-12-ea-will-move-need-for-speed-development-back-to-criterion

Tagi: criterion games ea Electronic Arts Ghost Games need for speed