Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.10.2018 10:27
Harry Potter RPG. Wyciekło wideo z nowej gry AAA
9389V

Harry Potter RPG. Wyciekło wideo z nowej gry AAA

Od kilku miesięcy wiemy, że powstaje nowa gra oparta o markę Harry Potter. Mamy dostać konkretnego RPG-a, na którego Warner Bros. przeznacza ogromny budżet. Kilka godzin temu wyciekło wideo z gry.

Marka Harry Potter w grach wideo przez długie lata wykorzystywana była - żeby powiedzieć delikatnie - marnie. Poza grami LEGO, świat stworzony przez J.K. Rowling nie doczekał się zbyt wielu udanych (praktycznie poza pierwszymi dwoma tytułami) gier. To się ma zmienić.

Harry Potter: Hogwarts Mystery zniszczone przez chciwość twórców

Warner Bros. Interactive jakiś czas temu ogłosiło, że poważnie inwestuje w markę Harry Potter i chce wprowadzić ją ponownie do gier wideo. Pierwsze efekty w postaci Harry Potter: Hogwarts Mystery możemy sprawdzić od kilku miesięcy. W produkcji jest także gra AAA w gatunku RPG. Odpowiadać ma za nią studio Avalanche Software, które wcześniej stworzyło Disney Infinity.

Wideo, które wyciekło, pochodzi z tzw grupy fokusowej, która po zapoznaniu się z materiałami, miała ocenić grę by pomóc wydawcy we wprowadzeniu ewentualnych zmian. Ktoś postanowił nagrać to, co zostało pokazane i przy okazji wyniósł informacje o samej grze.

Harry Potter RPG (roboczy tytuł) będzie trzecioosobową grą RPG osadzoną w otwartym świecie, w której będziemy grali stworzonym przez nas uczniem Hogwartu. Będziemy mogli zdecydować się na jedną z ośmiu klas postaci, otrzymamy umiejętność rozwoju bohatera i poznawania nowych czarów z których będziemy mogli swobodnie korzystać podczas eksploracji ogromnego świata.

Harry Potter RPG zaoferuje nam moralne wybory, które pozwolą zdecydować czy postawimy się po stronie dobrych czarodziejów, czy może dołączymy do typów spod szemranej gwiazdy. Tytuł zaoferuje historię niezwiązaną z książkami i filmami, ale może przedstawić nam znane postaci. Akcja ma zostać osadzona w XIX wieku.

Źródło: https://press-start.com.au/news/2018/10/02/footage-of-a-harry-potter-rpg-game-rocksteady-has-apparently-leaked-and-it-looks-sensational/

Tagi: