Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 06.06.2020 15:15
Final Fantasy XIV Patch 5.3
406V

Final Fantasy XIV. Final Fantasy Festival odwołany, a patch 5.3. przesunięty

Wydarzenia dziejące się obecnie w USA i cała światowa pandemia koronawirusa wpływają na kolejne ważne wydarzenie i jedną z największych sieciowych gier na rynku.

W związku z koronawirusem Square Enix oficjalnie musiało przesunąć Final Fantasy Fan Festival na listopad tego roku w San Diego. Niestety sytuacja nadal nie jest korzystna, a trwające zamieszki w USA sprawiają, że firma zdecydowała się na bardziej radykalny krok.

Po pierwsze festiwal dla fanów Final Fantasy XIV odbędzie się dopiero w pierwszej połowie 2021 roku, czyli tegoroczna edycja zostaje całkowicie odwołana. Ponadto firma napotkała sporo problemów na polu produkcyjnym, dlatego nadchodząca aktualizacja 5.3 zostaje opóźniona o co najmniej kolejny miesiąc! Więcej informacji o kolejnej dacie premiery mamy jednak otrzymać całkiem prędko, bo jak to określił producent gry Yoshida-san, te pojawią się w "najbliższej przyszłości".

Jest to kolejne opóźnienie w naszej branży - dziś pisaliśmy także o przełożeniu EA Play oraz letniej edycji The Steam Game Festival.

 

Tagi: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn Square Enix